środa, 10 kwiecień 2019 11:59

Przez biebrzańskie bagna przejdziesz suchą stopą [Zdjęcia]

Nowa kładka turystyczna powstała pod Lipskiem.

W miejscach najbardziej interesujących pod względem przyrodniczym w dolinie Górnej Biebrzy wybudowano małą infrastrukturę turystyczną.

Cała trasa to 6-kilometrowy pomost który składa się z trzech odcinków. Pierwszy, to początek kładki który rozpoczyna się w miejscowości Jałowo i łączy się z kładką w m. Nowy Lipsk, trasa na tym odcinku wynosi 2,6 km.

Kolejny krok to przeprawa promem przez Biebrzę, następnie odcinek 1,4 km przechodzimy drogą gruntową na wyspę mineralną w pobliżu Jałowa. Trasa jest tak poprowadzona, aby połączyć się z kładką o długości 2 km w okolicy Szuszalewa, która funkcjonuje od jakiegoś czasu. 

Na trasie ścieżki usytuowano również wieżę widokową przy której turyści będą mogli odpocząć i podziwiać widoki.

Aby kładka mogła powstać na powierzchni kilkuset hektarów usunięto tysiące młodych brzóz i bujne zarośla wierzbowe, które rozprzestrzeniły się w ciągu ostatniego ćwierćwiecza wskutek obniżenia poziomu wód gruntowych i zaniechania koszenia łąk i szuwarów.

Nowy obiekt mógł pojawić się dzięki projektowi "Ochrona siedlisk mokradłowych doliny Górnej Biebrzy”, który był wspólnie realizowany przez Biebrzański Parkiem Narodowym, Gminę Lipsk i gminę Dąbrowa Białostocka.

W przyszłości ścieżka zostanie przedłużona o dalsze 2 km w kierunku wschodnim i będzie wychodziła na drogę asfaltową tuż przy zachodniej granicy miasta Lipsk.

/WZ/

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv