poniedziałek, 15 kwiecień 2019 10:00

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Przedszkolaków [Zdjęcia]

Na starcie stawiło się 26 dziewczynek i 53 chłopców.

Stadion miejski w Białymstoku opanowany był przez przedszkolaków szachistów. Walczyli o tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego w szachach szybkich.
Na starcie stawiło się 26 dziewczynek i 53 chłopców. Tempo gry 10 minut + 5 sekund za ruch na zawodnika na dystansie 7 rund. Atmosfera była wspaniała i pojedynki młodziutkich szachistów były pełne emocji.

Sędzią głównym i organizatorem turnieju był Jarosław Galej, trener szachowy Jagiellonii Białystok. Akademię Sportów Umysłowych Sokółka reprezentował Mateuszu Toczłowski przedszkole Suchowola.

Mateusz stanął na podium na III miejscu z wynikiem 5,5 pkt. Jedną partię przegrał i jedną pechowo zremisował (postawił pata w wygranej końcówce).

Wynik uzyskany przez Mateusza jest wielką przyjemną niespodzianką. Dla Mateusza był to drugi turniej szachowy w jego karierze i drugie podium. W poprzednią niedzielę zdobył srebrny medal Mistrzostw Województwa LZS do lat 7.

Teraz przed Mateuszem jest poważny turniej Puchar Polski do lat 6 w Szachach w Szczyrku w dniach 27-30 kwietnia b.r.

Trzymamy kciuki i życzymy by dobra passa trwała dalej. Powodzenia.

źródło: Trener ASU Sokółka Józef Bochenko