• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 778.


 

środa, 17 kwiecień 2019 16:00

Sukces najmłodszych sokólskich zawodników [Film i Zdjęcia]

Wywalczyły tytuł mistrzowski.

2 dni sportowej rywalizacji, około 70 zespołów chłopców i dziewczynek. XIX edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wyłoniła mistrzów województwa podlaskiego w kategorii U-8.
Zawodnicy i zawodniczki z dwóch starszych kategorii U-10 i U-12 awansowali do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się od 29 kwietnia do 2 maja w Warszawie. Mistrzowie regionów powalczą tam o występ na PGE Narodowym.

Gospodarzem Finałów Wojewódzkich w Podlaskiem była Sokółka, a dokładniej obiekty OSiR-u przy ul. Mariańskiej 31. To tutaj spotkały się drużyny chłopców i dziewczynek z 17 powiatów.

Sportowo od samego początku zawodnicy włączyli najwyższe obroty, zagrzewani m.in. przez obecnego na trybunach wybitnego napastnika Tomasza Frankowskiego, a także rodziców, trenerów i kibiców.
Gorący doping zapunktował, sokólskie zespoły bardzo dobrze poradziły sobie w rywalizacji.

Podsumowując sportową rywalizację:
W kategorii U-8- dziewczynki z AS Falcon Sokółka zdobyły tytuł mistrzyń województwa podlaskiego, ich koledzy w tej samej kategorii uplasowali się na 3 miejscu. W tej samej kategorii przyznano tytuły dodatkowe m.in. króla strzelców. W przypadku chłopców królem został zdobywca 16 bramek Dawid Woronowicz z AS Falcon Sokółka, „królową” Aleksandra Jelska z sokólskiego klubu z 12 bramkami na koncie.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, głównym sponsorem od 13 lat firma Tymbark, a sponsorem brązowym od dwóch edycji – Electrolux.
XIX edycja rozgrywek została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia.
Partnerem Turnieju w województwie podlaskim była firma Kompania Dystrybucyjna.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z pierwszego dnia piłkarskich zmagańźródło: PZPN
opr.MDz

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv