• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 778.


 

czwartek, 18 kwiecień 2019 16:00

Przyjdź na Święto Wiosny „Navruz” [Plakat]

Wysiewanie ziół, wyplatanie wianków, warsztaty kuchni tatarskiej i wiele innych atrakcji czekają na Ciebie.

Związek Tatarów RP oddział Bohoniki oraz Fundacja Tatarskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają na Święto Wiosny „Navruz”, nad którym honorowy patronat objęła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Impreza odbędzie się na świeżym powietrzu w Bohonikach dnia 9 czerwca w niedzielę w godzinach 12:00-18:00.
Wstęp wolny.

Navruz w dosłownym tłumaczeniu oznacza Nowy Dzień. Tradycja tego święta sięga czasów zoroastryzmu sprzed 3 tysięcy lat i ma wymiar symboliczny.
Rozpoczęcie astronomicznej wiosny traktowane jest bowiem jako nadejście naturalnego cyklu odnowy, odradza się życie, to czas, kiedy rolnicy orzą ziemię przygotowując ją pod zasiew, gospodynie robią wiosenne porządki w domach i w przylegających ogrodach, w których pojawiają się pierwsze kwiaty.
Jest to czas nastrajający optymistycznie do życia, zapewne dlatego też rezolucja ONZ głosi, iż Navruz to „afirmacja życia w harmonii z naturą, świadomość nierozerwalnego związku między konstruktywną pracą i naturalnym cyklem odnowy, a także troskliwego i pełnego szacunku do naturalnych źródeł życia.
Navruz jest świętem zachęcającym do dialogu i zrozumienia międzykulturowego”.

Program imprezy bogaty będzie zarówno w prezentacje artystyczne, jak i atrakcje dla dzieci i warsztaty dla dorosłych.
Na scenie będzie można oglądać wiosenne prezentacje artystyczne w wykonaniu Tatarskiego Zespołu Taneczno-Wokalnego „Buńczuk”, dzieci z Przedszkola Nr 5 w Sokółce, Uniwersytetu Złotego Wieku z Grodna, Tatarskiego Zespołu Tanecznego z Białorusi, tatarskiego pieśniarza z Litwy oraz Tatarskiego Zespołu Dziecięco-Młodzieżowego „Buńczuk”.
Nie zabraknie również atrakcji warsztatowo-animacyjnych. Animator wiosennie będzie pląsał z dziećmi, a dorosłych czeka trudny wybór między: kącikiem wysiewania ziół a wyplataniem wiosennych wianków, warsztatami kosmetyki naturalnej a warsztatami kuchni tatarskiej.

Natomiast na wszystkich będzie czekało sałatkowe zdrowie i tradycyjne tatarskie dania i napoje.


źródło: Związek Tatarów RP oddział Bohoniki
opr.MDz

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv