• 1
  • 2

  

czwartek, 25 kwiecień 2019 12:00

Nowy Dwór pamiętał [Zdjęcia]

Żonkilami upamiętnili 76. rocznicę powstania w getcie warszawskim.

Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze gościła Panią Dorotę Budzińską i Jolantę Konstańczuk oraz młodzież z ZSS w Dąbrowie Bł. realizujących projekt " Odczytywanie popiołów - śladami dąbrowskich Żydów".

Prelegenci zapoznali nas z problematyką holokaustu na terenie Dąbrowy Bł. i Nowego Dworu, zaprezentowali i opowiedzieli o kulisach powstaniu filmu , który nagrali w trakcie realizacji swojego projektu oraz o kompetencjach kluczowych, które mogą rozwijać dzięki zaangażowaniu w projekt.

Wspólnie zajrzeliśmy na strony Społecznego Muzeum Żydów Białegostoku i regionu. Dowiedzieliśmy się, że możemy stamtąd czerpać wiedzę o historii Żydów, a także poszerzać ją o informacje, które sami zdobędziemy. Nie zabrakło też informacji o Marku Podwalu - nowojorskim lekarzu, autorze wielu książek, rysowniku, malarzu, współpracowniku News York Times, autorze wystawy plastycznej "Kadisz dla Dąbrowy" zainspirowanej wizytą w mieście swojej matki Dwory Epelbaum.

Spotkaniu towarzyszyła przygotowana przez nas wystawa o powstaniu w getcie warszawskim i Marku Edelmanie oraz wystawa prac plastycznych dąbrowskiej młodzieży.

Dziękujemy za wartościowe spotkanie, za możliwość poszerzenia wiedzy oraz możliwość obserwacji pracy nad projektem starszej młodzieży. To dla nas cenna lekcja, szczególnie, że wśród wielu wspaniałych uczniów Dąbrowskiego LO realizujących projekt dostrzegliśmy naszych absolwentów - Patryka i Krystiana. Wszystkich raz jeszcze pozdrawiamy i życzymy nowych twórczych pomysłów.

źródło: Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze

 

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.