• 1
  • 2
  • 3
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 778.

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
piątek, 26 kwiecień 2019 14:55

Propozycja Powiatu: "Zróbmy Targową bez odwodnienia"

Starostwo ma nowy pomysł na remont targowicy.

Ulica Targowa spędza sen z powiek nie tylko Radnym gminy Sokółka, ale również Staroście Sokólskiemu Piotrowi Rećko.
Brak dofinansowania ze strony gminy na przebudowę ulicy Targowej stawia pod znakiem zapytania nie tylko tę inwestycję realizowaną przez powiat.

Starosta kierowany swoim „bogatym doświadczeniem” przedstawił propozycję rozwiązania tego problemu. Skąd pozyskać środki, to proste, trzeba z czegoś zrezygnować.

Powiat zaproponował, aby wykonać remont ulicy z pominięciem odwodnienia. Jeśli gmina przystanie na propozycję, jeszcze w tym w roku uda się zrealizować tę inwestycję za jedyne 1 290 000 zł.

Jak powiedział na dzisiejszej sesji Starosta: „Targowica będzie poprawiona, parkingi będą zrobione, ścieżka rowerowa będzie kontynuowana, ulica będzie w miarę odwodniona, poprawimy jej nawierzchnię i odprowadzimy wodę do kanału sokólskiego. Te wszystkie elementy jesteśmy w stanie zrealizować za 1 290 000 zł. Pani Burmistrz apelujemy, by rozsądnie podejść, do naszej oferty.

Na sesji zasugerowano również włodarzom gminy zaciągnięcie kolejnych zobowiązań finansowych twierdząc, że gmina Sokółka jest najbogatszym samorządem w powiecie sokolskim i z pewnością nie przysporzyłoby im to dużych problemów finansowych.

Starosta poinformował również, że powiat bez wkładu gminy odstąpi od inwestycji i odda pozyskane środki do Funduszu Dróg Samorządowych .

Jego zdaniem powiat przez co najmniej dekadę nie wykona żadnej inwestycji w gminie Sokółka. O poparcie tego pomysłu Starostwa zwracał się, nie tylko do burmistrz Sokółki, jak również do Przewodniczącego rady Miejskiej w Sokółce-Piotra Bujwickiego.

Jak zareaguje gmina na taką propozycję? O tym poinformujemy Państwa już wkrótce.

MDz.

 

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.