• 1
  • 2
  • 3

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
czwartek, 16 maj 2019 09:00

Strażacy z Sokółki dostaną wóz zastępczy [Film i Zdjęcia]

Najnowsze fakty odnośnie wczorajszego wypadku na ul. Grodzieńskiej.

Wczorajszy wypadek na ul. Grodzieńskiej obiegł całą Polsce.

Wóz strażacki, a w szczególności jego kabina zostały doszczętnie zniszczone. W tej chwili trwa postępowanie, w którym biegły oceni czy pojazd nadaje się do remontu, czy do kasacji.

Prawdopodobnie kosztami zostanie obciążony sprawca zdarzenia.

Jeżeli wóz strażacki zostanie uwzględniony do likwidacji, Komenda w Sokółce zostanie uzupełniona o brakujący sprzęt normatywny o podobnych parametrach taktycznych, informuje rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Białymstoku Marcin Jankowski.

Natomiast jak poinformował nas Piotr Pawłowski rzecznik prasowy Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej, aby uzupełnić braki w wyposażeniu Komendy w najbliższym czasie, zostanie przeniesiony jeden wóz bojowy z Komendy w Dąbrowie Białostockiej.

Tam aktualnie na stanie są trzy wozy i przeniesienie jednego do Sokółki nie wpłynie na zabezpieczenie rejonu. Zostanie on dodatkowo przerobiony i wyposażony, tak aby spełniał wymogi specyfikacji pożarniczej.

Jeżeli chodzi o stan zdrowia trzech strażaków, to nasi chłopcy są poobijani i obolali, ale szczęśliwi, że wyszli z tego wypadku bez poważniejszych obrażeń.

W najgorszym położeniu był dowódca akcji siedzący po prawej stronie, która jak widzieliśmy wczoraj, została praktycznie wgnieciona do środka kabiny. To cud, że nikt nie zginął w tym wypadku.

O dalszym toku postępowania będziemy informować Państwa na bieżąco.

 

zdjęcia: To oni ratują nam życie

 

/WŻ/

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.