• 1
  • 2
  • 3
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 778.
niedziela, 19 maj 2019 14:00

Zobaczyły Sejm "od środka" [Zdjęcia]

Dzieci długo nie zapomną tego dnia.

W zeszłym tygodniu uczniowie kl. VIII Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze i III Gimnazjum na zaproszenie Pana Posła Mieczysława Kazimierza Baszko uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Główne jej cele to zwiedzenie Sejmu RP i Muzeum Sportu i Turystyki.

Wycieczkę po Sejmie rozpoczęto wykładem o historii polskiego parlamentaryzmu, obejrzeniem wystawy dotyczącej sejmowania I Rzeczpospolitej, a także makiety współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Dzieci dowiedziały się o pracy organów Sejmu i ich funkcjach. 
Z ław Sali Posiedzeń miały okazję zobaczyć piękną, obszerną salę z miejscami dla posłów i fotelem Marszałka. Poseł zaprowadził dzieci Korytarzem Marszałkowskim do Hallu Głównego, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca posłów II RP poległych w czasie II wojny światowej. 
W czasie spaceru po sejmowych korytarzach uczniowie mieli możliwość spotkania polityków i przyjrzenia się pracy dziennikarzy. 

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Sportu i Turystyki. Oglądając ekspozycje, dzieci zapoznały się z historią sportu od starożytności, dziejami sportu polskiego i ruchu olimpijskiego.
Zainteresowanie wzbudziły ciekawe eksponaty: medale olimpijskie, oryginalny sprzęt sportowców, rodzaje zniczy olimpijskich. Wystawę uzupełniały liczne filmy, nagarniania komentatorów sportowych i prezentacje multimedialne.

Wycieczka była dla dzieci ciekawą lekcją historii i patriotyzmu.źródło: SP w Nowym Dworze
opr.MDz.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.