poniedziałek, 20 maj 2019 14:31

14 medali OMEGI w Suwałkach [Zdjęcia]

Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych.

W minioną sobotę i niedzielę na basenie Aqaparku w Suwałkach odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora OSiR. W zawodach wzięły udział reprezentacje 14 klubów z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz kluby z Litwy.

UKS Omega reprezentowała 13-osobowa grupa,  składająca się w większości z najmłodszych pływaków. Rywalizacja odbywała się w  czterech kategoriach wiekowych i była podzielona na trzy bloki. Każdy zawodnik miał prawo startu w sześciu konkurencjach indywidualnych /dwa razy w każdym bloku zawodów.

Zawodnicy przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego zdobyli 14 medali: 7 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe, ustanawiając przy tym cztery rekordy klubu i wiele rekordów życiowych.

W kategorii wiekowej rocznik 2009 i młodsi dobrze zaprezentowali się najmłodsi pływacy Omegi Izabella Korolczuk i Kuklicz Alex, którzy w swoich startach plasowali się w okolicach dziesiątego miejsca.

W kategorii wiekowej rocznik 2008-2007 startowała najliczniejsza grupa zawodników Omegi. Wśród dziewcząt najlepsze wyniki uzyskała Monika Malicka zajmując szóste miejsce w wyścigu na 50m stylem klasycznym oraz ósmą lokatę na 100m stylem dowolnym. Wśród chłopców  bardzo dobre występy odnotowali Łukasz Biziuk, który był czwarty na 200m stylem klasycznym, Dawid Uljasz  zajmując również czwarte miejsce na 50m stylem klasycznym oraz  Sebastian Michałowski, który zajął ósme miejsce w  wyścigu na dystansie 100m stylem grzbietowym. Pozostali zawodnicy Omegi: Zuzanna Breczko, Amelia Kukisz, poprawili swoje rekordy życiowe i włączyli się rywalizację na zawodach.

W kolejnej kategorii wiekowej - rocznik 2006-2005 z bardzo dobrej strony pokazały się Iga Kuklicz oraz Justyna Łopatecka. Iga czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium  zwyciężając w konkurencjach: 50m/nowy rekord klubu/, 100m i 200m stylem klasycznym, oraz 50m stylem grzbietowym. Zajęła również czwarte miejsce na 100m stylem zmiennym i piąte na 100m stylem dowolnym. Bardzo dobre występy odnotowała Justyna Łopatecka, która trzykrotnie stawała na podium. Zdobyła srebro na dystansie 200m stylem dowolnym, dwa brązy na 50m i 100m stylem motylkowym. Zajęła także czwarte miejsce na 50 m stylem dowolnym(przegrała 3 miejsce o 0,01s).

W klasyfikacji generalnej na najlepszą zawodniczkę w tej  kategorii wiekowej/decydowała suma punktów FINA za 4 najlepsze starty/ Iga zajęła drugie natomiast Justyna czwarte miejsce. Wśród chłopców dobrze zaprezentował się Michał Miszkin, który był szósty na dystansie 100m stylem motylkowym.

W kategorii rocznik 2004 i starsi multimedalistką została Agnieszka Ancypo, zdobywając pięć medali. Aga zwyciężyła na dystansach 50m  stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym/ nowy rekord klubu/ oraz 100m stylem grzbietowym. Sięgnęła po srebro na dystansach 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym /nowy rekord klubu/. Zajęła też czwarte miejsce na 100m stylem zmiennym. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swojej kategorii wiekowej zajęła trzecie miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentował się Eryk Michałowski, który startował tylko w jednym bloku zawodów. Eryk dwukrotnie zajął trzecie miejsce w wyścigach na 200m stylem klasycznym /nowy rekord klubu/ i 100m stylem zmiennym.

źródło: UKS Omega Sokółka