• 1
  • 2

  

poniedziałek, 10 czerwiec 2019 14:00

W swoim zawodzie chcą być doskonali [Zdjęcia]

III konkurs hotelarski w sokólskim "rolniku".

W Zespole Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego- Hubala w Sokółce odbył się III Powiatowy Konkurs Hotelarsko- Turystyczny Młody Hotelarz.  Konkurs miał na celu popularyzację kształcenia zawodowego, zainteresowanie młodzieży branżą hotelarską oraz ukazanie atrakcyjności turystycznej powiatu sokólskiego.
Uczestnikami konkursu byli uczniowie ze szkół powiatu sokólskiego: Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Sokółce, Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, Szkoły Podstawowej im. kpt. Józefa Kłopotowskiego w Jacowlanach, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce. Uczniowie zmagali się z zadaniami w trzyosobowych grupach.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap składał się z trzech zadań konkursowych: dekoracyjne składanie serwet, ścielenie łóżka na czas oraz nakrywanie i dekorowanie stołu do konsumpcji. Drugi etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego atrakcji turystycznych powiatu sokólskiego.
I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Sokółce – Zuzanna Bałakier, Justyna Biziuk i Emilia Sańko. Uczestniczki otrzymały nagrody w postaci voucherów na deser w Restauracji Verde w Sokółce, sprzęt elektroniczny (słuchawki Sony) oraz artykuły piśmiennicze.
II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce – Kinga Puszko, Beata Saniukiewicz oraz Patrycja Szyszko otrzymując w nagrodę voucher na pizzę w pizzerii Peperoni w Sokółce, sprzęt elektroniczny (power bank) oraz artykuły piśmiennicze.


III miejsce zajęła drużyna z Szkoły Podstawowej im. kpt. Józefa Kłopotowskiego w Jacowlanach w składzie Agata Łapicz, Aleksandra Dulewicz i Błażej Łapicz. Za swoje osiągnięcia uczestnikom zostały wręczone vouchery naleśniki w Restauracji Serce Polski Dom Rodzinny w Sokółce, sprzęt elektroniczny (pendrive) oraz artykuły piśmiennicze.
Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie w postaci bonów na porcję lodów w kawiarni „Stara Szkoła” w Sokółce oraz artykuły piśmiennicze. Opiekun zwycięskiej drużyny otrzymał,  w ramach podziękowania za przygotowanie uczniów, upominek w postaci zestawu herbat. Pozostali opiekunowie za wsparcie i przygotowanie uczniów otrzymali bony na deser lodowy w kawiarni Stara Szkoła w Sokółce.

Nagrody zostały ufundowanie przez Starostwo Powiatowe w Sokółce, Restaurację Verde w Sokółce, Pizzerię Peperoni w Sokółce oraz Restaurację Serce Polski Dom Rodzinny w Sokółce
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.
Organizatorzy: Zespół Szkół Rolniczych im. mjr H. Dobrzańskiego- Hubala w Sokółce- nauczyciele przedmiotów zawodowych Renata Sudorowska, Anna Giedzicz, Joanna Pac i Dorota Gudalewska.


źródło: ZSR Sokółka

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.