środa, 25 marzec 2015 08:51

Bokserskie sukcesy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce

Uczniowie ZSZ w Sokółce wciąż odnoszą sukcesy w boksie.

Patryk Bułatewicz, wygrywając w niedzielnych Finałach Eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów w boksie (22.03.2015) na turnieju w Białymstoku, zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Polski. Rozegrane one zostaną od 12 do 19 kwietnia w Wałczu. Zawodnik ZSZ w Sokółce w lutym wygrał dwa pojedynki eliminacyjne, ale ze względu na dużą ilość zgłoszonych pięściarzy finał eliminacji rozegrany został dopiero w ubiegłą niedzielę.

Wielkim sukcesem naszych młodych zawodniczek zakończył się IV Międzynarodowy Turniej Bokserski „Queens Cup”. – czytany na stronie internetowej szkoły. W niemieckim Stralsundzie na najwyższym stopniu podium stanęły juniorka Weronika Pławecka (75 kg) oraz boksujące w grupie młodzieżowej Justyna Walaś (64 kg) i Larysa Sabiniarz (69 kg). Radość polskich trenerów – Tomasza Potapczyka i Marcina Gruchały – była tym większa, że Justyna otrzymała także nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju (w swojej grupie wiekowej).

W walkach finałowych Weronika pokonała niejednogłośnie na punkty (2-1) Węgierkę Vivien Budai, Justyna w takim samym stosunku wygrała z ubiegłoroczną mistrzynią Europy juniorek Włoszką Angelą Carini, zaś Larysa bezdyskusyjnie wygrała (3-0) z Niemką Anastasią Bogdanov. Nasza czwarta finalistka, juniorka Weronika Dąbrowska (57 kg) przegrała niestety jednogłośnie na punkty z Francuzką Marion Roger.

Łącznie nasze zawodniczki wywalczyły w Stralsundzie 8 medali, bo na najniższym stopniu podium stanęły także z grupy juniorskiej Róża Asanowicz Boxing Sokółka (46 kg) oraz z grupy młodzieżowej Ewa Białas (54 kg) i Aneta Gojko Boxing Sokółka (75 kg). W klasyfikacji medalowej Polki znalazły się na 2 miejscu w gronie młodzieży i na 4 pozycji wśród juniorek.

Nagrody indywidualne podczas tegorocznego „Queens Cup” zdobyły Liubov Sharapova (Rosja, najlepszy technik, junior), Johanna Wonyou (Francja, najlepsza zawodniczka, junior), Anush Grigoryan (Armenia, najlepszy technik, youth) oraz Justyna Walaś (Polska, najlepsza zawodniczka, youth).

Do wielkiego sukcesu zaliczyć trzeba także powołanie dwóch uczniów ZSZ w Sokółce na zgrupowanie Młodzieżowej Kadry Narodowej w Boksie.
Damian Taudul – waga 69 kg – KS Boxing Sokółka I Karystian Taudul – waga75 kg – KS Boxing Sokółka, decyzją Wydziału Wyszkolenia Polskiego Związku Bokserskiego, zostali powołani do Młodzieżowej Kadry Narodowej w zgrupowaniu szkoleniowym w Szczecinie w dniach 23 -28.03.2015 r, połączonym ze startem kontrolnym w Międzynarodowym Turnieju Ziem Nadbałtyckich.

Źródło: zszsokolka.pl