• 1


 

czwartek, 13 czerwiec 2019 13:30

Podopieczni WTZ rywalizowali w turnieju sportowym [Zdjęcia]

Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Radość życia” w Dąbrowie Białostockiej od początku roku, realizuje projekt „WTZ- nowe działania”.


Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich i ma na celu zmniejszenie obszarów wykluczenia społecznego podopiecznych WTZ w Dąbrowie Białostockiej poprzez podniesienie poziomu aktywności życiowej. Zwieńczeniem projektu był Turniej Sportowy, który odbył się na Hali sportowej Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej. Celem imprezy były działania o charakterze aktywizacyjno – prozdrowotnym, prezentacja umiejętności sportowych uczestników WTZ w Dąbrowie Białostockiej, a także nawiązanie współpracy z młodzieżą LO w Dąbrowie Białostockiej.
Projekt obejmuje bardzo szeroki obszar działań tj. rehabilitacja społeczna, rehabilitacja zdrowotna, rehabilitacja zawodowa. Dzisiejszego dnia podsumowujemy duży blok działań sportowych, prozdrowotnych tj. wyjazdy na basen, wyjazdy na konie. Spotkaliśmy się tutaj, żeby nasi podopieczni mieli okazję rywalizować, ale także współpracować. Wybraliśmy takie konkurencje, żeby niezależenie od stopnia niepełnosprawności każdy mógł wziąć udział. Wszyscy, którzy dziś biorą udział bawią się dobrze i mam nadzieję, że będą mile wspominać ten dzień -tłumaczy nam w rozmowie Pan Andrzej Kamliński Dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Białostockiej.

 

/IS/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv