• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 778.

  


 

piątek, 14 czerwiec 2019 14:20

NA SYGNALE: Pożar przedszkola w Korycinie [Zdjęcia]

Jedna osoba wymagała udzielenia pierwszej pomocy.

W jednym z pomieszczeń na I piętrze obiektu doszło do pożaru. Zarządzono ewakuację osób przebywających w obiekcie. Jedna osoba została uwięziona, prawdopodobnie pracownik oświaty.
Ze względu na duże zadymienie i rozprzestrzeniający się pożar podjęto próbę ewakuacji przez okno.
Podczas ewakuacji stwierdzono nieobecność kolejnego z pracowników, istniało prawdopodobieństwo, że osoba ta pozostała wewnątrz obiektu w strefie zagrożenia.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia ugasili pożar w obiekcie, ewakuowali osobę z dachu z użyciem podnośnika hydraulicznego, przeszukali cały obiekt, odnaleźli osobę poszkodowaną, ewakuowali ją na zewnątrz obiektu i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zorganizowali zaopatrzenie wodne.

Na szczęście powyższy opis  to tylko scenariusz  wczorajszych ćwiczeń taktyczno – bojowych z udziałem wytypowanych sił i środków Państwowej Straży Pożarnej i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Korycin przeprowadzonych na obiekcie Przedszkola Samorządowego w Korycinie.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie możliwości prowadzenia ewakuacji obiektu oraz gotowości operacyjnej jednostek ochrony przeciwpożarowej do prowadzenia działań na wypadek powstania zdarzeń w obiektach użyteczności publicznej, a także doskonalenie umiejętności współdziałania jednostek PSP i OSP w czasie bezpośrednich działań podczas pozorowanego zdarzenia.

W ćwiczeniach udział brały 4 zastępy z JRG Sokółka, OSP KSRG Korycin oraz OSP Ostra Góra.

Obserwatorami ćwiczeń byli uczestnicy Warsztatów dot. Bezpieczeństwa Transgranicznego zorganizowanych przez samorząd gminy Korycin w ramach realizacji projektu LT-PL-3R-202 „Emergency Response Martix – a new approach to cross-border emergency governance” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska 2014 – 2020.

źródło: KP PSP Sokółka
opr.MDz.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv