• 1


 

poniedziałek, 24 czerwiec 2019 22:20

Assistance krótkoterminowy – kiedy się przydaje?

Assistance jest bardzo wygodnym rozwiązaniem w czasie podroży. Pozwala chronić przed wszelkimi przykrymi zdarzeniami na drodze, zapewniając pomoc w szerokim zakresie.

Dlatego wielu kierowców szczególnie cieszyłoby się z posiadania assistance w czasie długich wojaży samochodowych. Dobra wiadomość jest taka, że można wykupić assistance na krótki okres, nie zaś tylko na rok jak OC czy zwyczajowo także AC. Jaki zakres ma assistance krótkoterminowy? Na jaki czas i za ile można nabyć taką dodatkową polisę?
Jak to działa?
Assistance to dodatkowa polisa, uzupełniająca ochronę AC czy OC. Dobre OC to podstawa – najlepiej wybierać je korzystając z rzetelnej, eksperckiej i bezpłatnej wyszukiwarki, gdzie znajdują się liczne oferty TU, w tym OC Avivy: https://porownywarka-oc-ac.pl/aviva/. Do tego przyda się AC all risks, aby być pewnym, że także zdarzenia z własnej winy będą objęte ochroną. Jednak w długich podróżach taki pakiet to za mało i tu pojawia się oferta assistance skierowana do kierowców, którzy nie chcą być zaskoczeni w podróży awariami, wypadkami i innym zdarzeniami, z którymi by myśleli mierzyć się samodzielnie. Assistance występują w pełnym zakresie albo jako tzw. mini assistance. To tańsza, uproszczona wersja assistance, która ma jednak wiele ograniczeń zawartych w OWU.

Zamiast decydować się na mini assistance, lepiej wypróbować assistance na krótki termin. To polisa w pełnym zakresie, ale na krótszy czas,pozwalająca sprawdzić, czy oferta odpowiada lub zaopatrzyć się w ochronę na okres wyjazdu.
Zakres krótkoterminowego ASS.

Krótkoterminowe assistance jest ograniczone czasowo, ale nie przedmiotowo. Oznacza to, że jego zakres zależy od oferty danego TU. Przykładowe dobre ASS zapewni:
l Wsparcie drogowe przez całą dobą siedem dni w tygodniu, także za granicą,
l Pomoc przy rozwiązywaniu problemów w razie awarii, wypadku, kolizji oraz szkód,
l Pomoc w razie kradzieży pojazdu,
l Udostępnienie auta zastępczego, jeśli to konieczne,
l Zapewnienie noclegu, jeśli to konieczne, w czasie podróży za granicą i oczekiwaniu na naprawę pojazdu,
l Holowanie auta do najbliższego warsztatu – w OWU wyszczególnione są limity kilometrów, pakiet podstawowy zazwyczaj to maksymalnie 100 km, w rozszerzonej wersji dostępne będzie nawet 400 km,
l Pomoc prawną w razie kradzieży albo uszkodzenia auta za granicą,
l Pomoc tłumacza w kontaktach ze służbami,
l Pomoc medyczną w razie pobytu w szpitalu, choroby za granicą.
Awaria lub szkoda, do której doszło za granicą, może być naprawiana na miejscu w sytuacjach, jeśli jest drobna, w miejscowym warsztacie po odholowaniu auta lub już w kraju, jeśli stan pojazdu pozwala na powrót do kraju. Szczegóły postępowania w razie awarii, wypadku, kolizji za granicą znajdują się w OWU polisy i zdecydowanie należy się z nimi zapoznać przed wyjazdem.

Na ile kupić ASS?
Assistance krótkoterminowe jest oferowane już na 7 dni, a także 14 dni czy miesiąc. Zatem już jadąc na raptem tydzień za granicę jest możliwość zaopatrzenia się w doskonałą ochronę, jaką zapewnia ASS. Większość TU ma w ofercie ASS na krótkie terminy.

Assistance na krótki okres: gdzie kupić?
Jak w przypadku AC czy OC, co ubezpieczyciel, to inna oferta ASS. Różne są także zakresy ASS. Dlatego nie warto wybierać pierwszej napotkanej oferty, a lepiej dokładnie przyjrzeć się wszystkim i wybrać najdogodniejszą przedmiotowo oraz pod względem ceny. Na porównywarce https://porownywarka-oc-ac.pl/ wybierzesz ubezpieczenie assistance. To rzetelna strona, z której korzystanie jest proste i bezpłatne. Eksperci wybrali dla ciebie najlepsze propozycje ASS od wszystkich dostępnych na rynku TU – wystarczy porównać oferty w rankingu.

Ile kosztuje ASS krótkoterminowe?
Cena ASS zależy od ubezpieczyciela, ale zasadniczo ASS na tydzień czy dwa nie jest drogie. Znajdziesz oferty na Polskę i Europę na 7 dni już od kilkudziesięciu złotych w pakiecie podstawowym. Wersje premium z rozszerzoną ofertą kosztują około 100 złotych. To niewiele, jak na luksus pełnej ochrony przed wszelkimi zdarzeniami drogowymi w czasie zagranicznego urlopu.

Na krótko czy na rok? Które assistance się opłaca?
Jeśli wyjeżdżasz na tydzień, dwa czy nawet miesiąc, ale raz w roku, to lepiej kupić assistance krótkoterminowy pokrywający czas wyjazdu. Nie ma sensu zaopatrywać się w opiekę ASS zagraniczną na cały rok. W przypadku jednak częstych – co najmniej kilka razy w roku – podroży za granicę autem, bardziej opłaca się nabyć ASS na cały rok. Cenowo wyjdzie taniej niż kupowanie czterech czy pięciu polis na 7, 14 lub 30 dni.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.