×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 778.

 

 

 

 

wtorek, 16 lipiec 2019 14:00

Cudze chwalicie, swego nie znacie... [3xFilm]

Zachwyć się naszą przyrodą.

Dla tych, którzy chcieliby spędzić czas na świeżym powietrzu, ale własny ogród lub działka wydają się zbyt dobrze znane, postanowiliśmy stworzyć małe zestawienie, które z pewnością pomoże wybrać alternatywę:

1. Arboretum w Kopnej Górze

Arboretum m. Powstańców 1863 r. to miejsce określane jako leśny ogród botaniczny. Rozciąga się na powierzchni ok.26 ha.
Jego utworzenie miało na celu także upamiętnienie wydarzeń powstania styczniowego, toczących się tu walk i bohaterstwa powstańców. Na 26-hektarowym areale obejrzeć możemy większość roślin charakterystycznych dla Puszczy Knyszyńskiej.
Oprócz tego odwiedzający mają szanse obejrzeć rośliny, które naturalnie nie występują w Puszczy, specjalnie do Kopnej Góry zostały sprowadzone z różnych stron świata.

W głębi kompleksu leśnego znajduje się drewniany domek, przypominający chatkę Baby Jagi – doskonała atrakcja dla najmłodszych.
Spędzanie czasu z dziećmi uatrakcyjnia również plac zabaw usytuowany w pobliżu oczka wodnego – najpiękniejszego zakątka Arboretum.
Nieopodal leśnego ogrodu zlokalizowana jest polana z altankami oraz zorganizowanym miejscem na rozpalenie ogniska.
W pobliskim lesie znaleźć można relikty dawnej kolejki wąskotorowej, biegnącej nieopodal rzeki Sokołdy.

Arboretum jest czynne w okresie od 1 kwietnia do 30 września w godzinach 9-19 we wszystkie dni tygodnia.
Oprowadzanie przez przewodnika grup zorganizowanych- tylko w dni robocze, po uprzednim uzgodnieniu.

Dojazd do atrakcji:
Szosą białostocką prowadzącą na Krynki, 11 km. za Supraślem – skręt w lewo (duża wyraźna tablica informacyjna). Przy drodze znajduje się parking.

Więcej o miejscu dowiesz się TUTAJ.

Według planów Nadleśnictwa Supraśl nieopodal tego miejsca ma powstać pokazowa zagroda żubrów knyszyńskich.2. Silvarium w Poczopku

W Poczopku nieopodal DW 676 zlokalizowany jest leśny ogród.
Na kilkunastu hektarach znaleźć możemy niespotykane na co dzień atrakcje i urządzenia np. zegary słoneczne, Park Megalitów tzw.celtycki krąg- niektórzy wierzą, że miejsce to generuje pozytywną energię i dlatego przyjeżdżają tu specjalnie, żeby naładować akumulatory.
Na wspomnienie zasługuje również Strigirorium, czyli dom sów, a także Ptasia Chata zamieszkiwana przez wiele barwnych skrzydlatych przyjaciół. Przez całość kompleksu przypływa rzeczka, zasilająca pobliskie stawy- stad nie zabraknie urokliwych mostków i pomostów.
Jednak bez wątpienia największą atrakcją miejsca jest Galeria na Skraju Puszczy- miejsce, gdzie można zobaczyć wszystkie zwierzęta zamieszkujące leśne kompleksy naszego regionu.

Park Silvarium w Poczopku jest czynny cały rok. Obiekt można zwiedzać od świtu do zmroku.
Galeria na Skraju Puszcz jest czynna od wiosny do jesieni. Poniedziałki nieczynne. Informacje szczegółowe dotyczące obiektu udzielane są w godz. 7.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku pod nr telefonu: 85 7229658; 533391059

Dojazd do atrakcji:
Drogą wojewódzką nr 676 (Białystok-Krynki), parkingi zlokalizowane są bezpośrednio przy drodze. Parking jest bezpłatny, zwiedzanie również.

Więcej o miejscu dowiesz się TUTAJ.

Poczopek jest to miejsce znane z organizowanych tam imprez, dużym powodzeniem cieszą się Nocne Misteria Leśne. W tym roku organizatorzy zapraszają na nocny spacer 10 sierpnia. Więcej o wydarzeniu już wkrótce na naszej stronie.3. Kładka Jałowo-Nowy Lipsk

Wśród biebrzańskich bagien rozciąga się ponad 6-kilometrowy pomost, który pozwala przyglądać się z bliska bagiennej roślinności, a wytrwali mają szansę zobaczyć łosia czy też bataliona- symbole Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Kładka podzielona jest na trzy odcinki. Początek trasy zlokalizowany jest w miejscowości Jałowo i prowadzi do kolejnej kładki w miejscowość Nowy Lipsk- ten odcinek mierzy około 2,5 km.
Kolejny etap wędrówki to przeprawa promem przez Biebrzę, następnie 1,4 km wędrujemy drogą gruntową, po to, aby dotrzeć do finalnego etapu kładek- 2 km odcinka w okolicy Szuszalewa.

Dojazd do atrakcji:
Drogą wojewódzką nr 673 (Dąbrowa Białostocka- Lipsk). Jadąc od strony Dąbrowy, skręcamy w lewo. Miejsce dojazdu jest oznakowane. Parking jest bezpłatny, zwiedzanie miejsca również.


Atrakcji nie brakuje. Zachęcamy do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Życzymy miłego wypoczywania.

źródło: Nadleśnictwo Krynki, Nadleśnictwo Supraśl
opr.MDz.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv