×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 778.
środa, 17 lipiec 2019 08:00

Andrzej Szkuta w wadze ciężkiej

Były wicemistrz Polski Szkuta dołączył do bokserskiego turnieju wagi ciężkiej.

Wicemistrz kraju z 2017 roku Andrzej Szkuta (UKS Boxing Sokółka) dołączył do „Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej” z główną nagrodą w wysokości 100 tysięcy złotych i profesjonalnym kontraktem pięściarskim – poinformował organizator Krystian Każyszka.

„W ostatniej, zaległej walce ćwierćfinałowej mieli boksować trzykrotny srebrny medalista mistrzostw Polski Mateusz Figiel i Jakub Sosiński. Obaj ostatnio borykali się z kłopotami zdrowotnymi, ale Sosiński zgłosił gotowość występu 31 sierpnia na gali Summer Boxing Night w Kałuszynie koło Mińska Mazowieckiego. Jego rywalem będzie rezerwowy dotąd Andrzej Szkuta. Rezerwowym pozostaje zaś Jacek Chruślicki z Golden Team Nowy Sącz. Półfinały odbędą się 14 grudnia, a finał już w 2020 roku” – powiedział Każyszka.

Dwa miesiące temu w Kościerzynie zainaugurowany został niecodzienny turniej z udziałem ośmiu pięściarzy. W formule „pucharowej” rywalizacja toczy się o wysoką premię finansową i dodatkowo kontrakt zawodowy z grupą Każyszki - „Rocky Boxing Night".
Być może umowę promotorską podpisze nie tylko triumfator, ale jeszcze któryś z bokserów.

Jeśli Szkuta, trenowany przez byłego szkoleniowca młodzieżowej reprezentacji Polski Tomasza Potapczyka, pokona Sosińskiego, wówczas w półfinale dołączy do aktualnego mistrza kraju w kategorii superciężkiej w boksie olimpijskim Mateusza Cielepały, a także pochodzącego z okolic Kościerzyny Kacpra Meyny i Pawła Sowika.

26-letni Szkuta to srebrny medalista MP 2017 i brązowy 2016. Przed trzema laty wywalczył także wicemistrzostwo wśród młodzieżowców. W tamtym czasie boksował również w niemieckiej Bundeslidze. Łącznie stoczył ok. 100 pojedynków pięściarskich, z których przegrał 11.

„Znam Andrzeja od dziecka, był moi uczniem. Typowy pracuś na sali, nie żaden leń. Dla niego boks to typowa pasja i szkoda, że do tej pory walczył za darmo. Promotor, który weźmie go pod swoje skrzydła będzie zadowolony. Atutem Szkuty jest szybkość i praca na nogach. Kiedy przyjdzie mu się mierzyć z prawdziwymi kolosami to z pewnością pokaże te cechy” – powiedział trener Potapczyk.

Przez wiele sezonów Szkuta sparował z innym zawodnikiem z Sokółki, młodszym o rok Pawłem Wierzbickim, wicemistrzem świata młodzieżowców (juniorów) z 2012 roku.

Musiał się nauczyć obron przed typową kategorią ciężką i dobrze sobie radził. Szkoda, że nigdy nie dostał szansy w reprezentacji. Z pewnością mógłby namieszać w międzynarodowej rywalizacji. Szkuta wie, że tylko codzienną harówką dojdzie do sukcesów. Jest gotowy na wyzwanie pod tytułem polski turniej wagi ciężkiej i jestem optymistą, jeśli chodzi o pierwszą przeszkodę, czyli Jakuba Sosińskiego. Zresztą już niedługo obóz w Mrzeżynie i ostro zasuwamy” – przyznał szkoleniowiec.

Co ciekawe, latem Szkuta i Potapczyk razem występują w… „Błotnej Lidze Mistrzów”. To rozgrywki piłkarskie w Korycinie na Podlasiu, ale na boiskach nie ma trawy.

„Nasza drużyna Boxing Team Polska składa się z pięściarzy, trenerów, promotorów, a grają medaliści MP, uczestnicy MŚ i ME i inni, m.in. Kewin Gruchała, Marcin Gruchała, Kamil Kirpsza, Krystian Arndt, Andrzej Szkuta. Bawimy się sportem w każdej dziedzinie. Przeciwnicy są z Polski, Anglii, Irlandii, Litwy, Rosji i Białorusi” – dodał Potapczyk.

Jak poinformował organizator Każyszka pojedynki półfinałowe odbędą się na gali „Rocky Boxing Night” 14 grudnia w Kościerzynie. Transmisja w sportowych kanałach Polsatu. "Pierwotnie planowaliśmy walki o awans do finału na ostatni weekend listopada, ale ostatecznie półfinały rozegrane zostaną 10 dni przed wigilią Bożego Narodzenia"

źródło: boxer.org
opr.WŻ

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv