• 1
  • 2


 

wtorek, 13 sierpień 2019 14:00

W Kruszynianach odbędzie się kolejny spektakl Koncertu Niepodległości [Film i Plakat]

„Pod obcym sztandarem”, pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny koncert.

W Kruszynianach w Dniu Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia o godz. 19.00 (wstęp wolny), odbędzie się kolejny spektakl Koncertu Niepodległości zatytułowany „Pod obcym sztandarem”.

Koncert dedykowany jest cudzoziemcom oraz mniejszościom narodowym i religijnym zasłużonym dla Rzeczypospolitej.

Spektakl muzyczny "Pod obcym sztandarem" to niezwykły projekt, przygotowywany przez Polskich Tatarów, w hołdzie Polakom, którzy walczyli pod obcymi sztandarami, zarówno o niepodległość Polski, jak i innych narodów. Podczas 2,5h koncertu artyści opowiedzą o tragicznych losach polskich patriotów, którym nigdy nie było dane wrócić na ziemię ojczystą. Ukażą niezwykłe postawy naszych rodaków zmuszonych do służby wojskowej w. armiach zaborczych i okupacyjnych.
Przedstawienie, w nowatorski sposób, korzystając z kompilacji różnych artystycznych środków przekazu: muzyki, prozatorskiej narracji i historycznych kwerend oraz dedykowanej choreografii opowie o heroizmie Polaków oraz tych, którzy zdecydowali się związać na zawsze z Polską i zostać Polakami, jak Polscy Tatarzy.

W ciągu 10 lat pracy nad Koncertem Niepodległości, jego twórcy wypracowali swój własny styl muzyczny, który nazywają muzyką hybrydową. Łączy on oryginalne brzmienia dawnych hymnów i pieśni, z nowoczesnymi aranżacjami i kompozycjami instrumentalnymi, wykorzystującymi elementy klasyki, elektroniki, poezji śpiewanej, rocka, jazzu, bluesa, reage, punka, rapu, techno-house a także nagrania archiwalne oraz odgłosy natury.

Dla przypomnienia koncert pn. "Za Naszą i Waszą wolność" z minionego roku.Organizatorzy: Muzułmańska Gmina Wyznaniowa w Kruszynianach, Fundacja Dziedzictwa Rzeczypospolitej

 

źródło: www.kruszyniany.com.pl

 

opr.WZ

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.