• 1
  • 2


 

wtorek, 10 wrzesień 2019 12:01

XIII Spotkanie Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej [Film]

Na Spotkaniu Hubertowskim spotykają się miłośnicy łowiectwa, myślistwa z różnych rejonów Polski.

Spotkania Hubertowskie to promowanie kultury związanej z łowiectwem i myślistwem na terenie Puszczy Knyszyńskiej. Tradycyjnie rozpoczęły się zawodami w strzelectwie myśliwskim na strzelnicy w Karakulach.

W godzinach popołudniowych w „Dworku na Skraju Puszczy” w Czarnej Białostockiej rozpoczęło się Międzynarodowe Seminarium Naukowe ph. „Gospodarka łowiecka warunkiem istnienia zwierzyny łownej”, połączone z wystawą udostępnioną przez Ryszarda Wagnera „Łowiectwo w grafice europejskiej od XIV do XVIII wieku”.

W niedzielę, po uroczystej Mszy św. Huberta, w kościele pw. Świętej Rodziny, wystąpił  Zespół Muzyki Myśliwskiej „Galindowe rogi” z Nadleśnictwa Maskulińskie.
Dalsza część imprezy odbyła się nad zalewem Czapielówka. W plenerze, w otoczeniu puszczańskich lasów – wystawy, stoiska edukacyjne nadleśnictw, kiermasze produktów szkółkarskich, pokazy sprzętu policyjnego, stoiska rzemieślnicze i producentów regionalnej żywności. W trakcie rozegrany został II Bieg Hubertowski zorganizowany przez Grupę Biegową Czarna Białostocka na dystansie 1918 m - bieg rodzinny nawiązujący do daty odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz bieg główny ścieżkami leśnymi na dystansie 10,5 km.Uhonorowani zostali również zwycięzcy zawodów strzeleckich, wędkarskich i tradycyjnie - konkursu kulinarnego „Hubertowskie Jadło”.  
W części muzycznej wystąpiły zespoły „Galindowe Rogi”, „Trans”, Trio „Akord”, „Diley” i Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej PZŁ pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka.

Spotkania Hubertowskie to promocja walorów przyrodniczych i kulturowych Puszczy Knyszyńskiej oraz doskonała sposobność do wymiany doświadczeń ludzi związanych z lasem, tu bowiem spotykają się miłośnicy łowiectwa, myślistwa z różnych rejonów Polski oraz z zaprzyjaźnionych kół zza wschodniej granicy. To także okazja do aktywnego wypoczynku i poszerzenia wiedzy o otaczającej Puszczy Knyszyńskiej niezależnie od wieku.

 

WZ,TV

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.