• 1
  • 2


 

czwartek, 19 wrzesień 2019 16:00

Kultura chrześcijańska bliżej nas [Zdjęcia]

Można ją było podziwiać w sztuce, słowie i muzyce.

Przez cztery dni można było zobaczyć, że różne gatunki sztuki, takie jak obraz jako fotografia i jako film czy muzyka a także słowo – wygłoszone świadectwo, od wieków są w służbie Bogu

Celem wydarzeń artystycznych było także przybliżenie społeczeństwu religii prawosławnej, zrozumienie jej. Bardzo pięknie podsumował to ksiądz Justyn Jaroszuk, batiuszka Parafii Prawosławnej Św. Aleksandra Newskiego w Sokółce, kierując swoje słowa do słuchaczy koncertu pieśni prawosławnych w cerkwi w Sokółce, cytując Jego Eminencję, Wielce Błogosławionego Sawę, Prawosławnego Metropolitę Warszawskiego i Całej Polski “Jeśli chcesz wiedzieć co to jest prawosławie, to przyjdź i zobacz”.

Na Dni Kultury Chrześcijańskiej złożyły się:

*Wystawa fotograficzna autorstwa Adama Matyszczyka pt. ” Modlitwa w drodze” będąca opowieścią o pielgrzymce na Świętą Górę Grabarkę
*Film dokumentalny pt. “Archimandryta”i spotkanie z reżyserem Jerzym Kaliną, który przez kilka lat, z kamera towarzyszył Ojcu Gabrielowi w budowie skitu w Odrynkach.
*Koncert Wyrwani z Niewoli – chrześcijański hip- hop jako wyznanie wiary i świadectwo działania bożej opieki
*Koncert pieśni prawosławnych w wykonaniu trzech chórów cerkiewnych: chór rodzinny parafii Zaśnięcia NMP w Ostrowiu Północnym, chór młodzieżowy parafii św. Jerzego Zwycięzcy w Białymstoku oraz chór Angelos parafii św. Ducha w Białymstoku

Organizacja Dni Kultury Chrześcijańskich była możliwa dzięki wsparciu Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej. Współorganizatorami byli: Sokólski Ośrodek Kultury, Parafia Prawosławna p.w. Św. Aleksandra Newskiego w Sokółce, Bractwo Cerkiewne Św. Spirydona z Tremituntu w Sokółce.

źródło: UM Sokółka

WW

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.