• 1
  • 2


 

czwartek, 10 październik 2019 14:15

70-latek miał blisko 2 promile alkoholu

Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Obywatelską postawą wykazały się mieszkanki Białegostoku i gminy Sokółka. Kobiety udaremniły dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Ujęty 70-latek miał blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Wczoraj, około godziny 20, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokółce otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez świadków nietrzeźwego kierowcy. Dwie kobiety zauważyły jak jadący przed nimi fiat zjeżdża na pobocze, a następnie ponownie wjeżdża na drogę. Sądząc, że kierowca może być nietrzeźwy, zjechały za fiatem na sklepowy parking. Zatrzymały się obok, tak aby uniemożliwić odjechanie z miejsca. Jak się okazało ich przypuszczenia były słuszne – kierowca fiata był pod wpływem alkoholu. Od wysiadającego z pojazdu mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, miał również problem z utrzymaniem równowagi. Mężczyzna próbował ponownie wsiąść do samochodu, po tym jak kupił alkohol. Jedna z kobiet stanowczo zareagowała i oznajmiła mężczyżnie, że nigdzie już nie pojedzie i wezwała Policję. Badanie wykazało u kierowcy ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

źródło: KWP Białystok

WW

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.