poniedziałek, 21 październik 2019 14:00

Konkurs na najlepszy chleb rozstrzygnięty [Zdjęcia]

Był nawet chleb z ziemniaków!

W miejscowości Wierzchlesie w świetlicy wiejskiej 20 października o godz.13:00 odbył się konkurs na najlepszy "Chleb Wiejski" W konkursie wzięło udział aż 30 osób, które chciały pokazać swoje umiejętności w pieczeniu chleba.
Nie zabrakło chleba z czarnuszką, z pestkami dyni, z burakami, a nawet chleb z ziemniaka, który wykonała mieszkanka z Zubrzycy Wielkiej.
Oprócz wypiekania chleba był też pokaz wypiekania korowaja weselnego, wystąpił także zespół Trio Akordeonowe z Czarnej Wsi Kościelnej.
„Mamy rekord, aż 30 chlebów zgłoszonych do konkursu, mamy nowe dodatki wśród tych chlebów. Dyniowy z czarnuszką, buraczany, z pestkami dyni, pierwszy raz mamy też chleb z ziemniaków, co mnie bardzo zastanowiło, a dodam, że chleb ten wykonała mieszkanka Zubrzycy Wielkiej, a wiadomo, że tam corocznie obchodzone jest święto pn. ziemniaczysko, wiec ta integracja nawet w postaci tych wypieków, wyrobów się przejawia. Sensem i celem takiego spotkania jest wspólna integracja, przekazywanie dobrych tradycji i zwyczajów z pokolenia na pokolenia. Dziś wśród uczestników mamy też młodego uczestnika Michała, który pochodzi z Białegostoku. O święcie naszym usłyszał od swoich dziadków i specjalnie dziś przyjechał na tę uroczystość i też upiekł swój chleb pod kierunkiem dziadków, wiec dla nas to jest bardzo budujące” – mówiła przed imprezą Elżbieta Jaroszewicz Dyrektor Gminnego Ośrodka Animacji i Kultury w Szudziałowie.

Wyniki konkursu na najlepszy chleb wiejski.

W kategorii : chleby na zakwasie :

1.miejsce – Danuta Olchowik

2.miejsce – Katarzyna Stasiewicz

3.miejsce – Anna Kołosowska -Joanna Bach

W kategorii „inne”:

1. miejsce – Adam Kiszuk

2. miejsce – Sylwia Kiszuk z córką Wiktorią – Dominik Kiszuk – Leonarda Sokołowska

3. miejsce – Elżbieta Fiłonowicz

źródło:GOK Szudziałowo

WW

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv