• 1


 

czwartek, 24 październik 2019 08:00

Już od rana unosił się zapach pieczonego ziemniaka [Zdjęcia]

Piknik integracyjny w przedszkolu.

Dla uczczenia pięknej polskiej jesieni, w Przedszkolu Nr 1 w Sokółce został zorganizowany piknik integracyjny pod hasłem „Święto Ziemniaka”. W Jedyneczce organizują go już od kilku lat i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem.
W tym roku zaproszono do wspólnej zabawy, nie tylko przedszkolaków i ich rodziny, ale też zaprzyjaźnione Kluby Wolontariusza: ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Przedszkola nr  5, z Przedszkola Nr 3, ze Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce, oraz podopiecznych „Przystanku Nadzieja” zrzeszonego pod skrzydłami „Barki”.
Już od rana w przedszkolu unosił się zapach pieczonego ziemniaka. Panie kucharki przygotowywały przepyszne placki ziemniaczane, babkę i frytki, a na podwórku nad paleniskiem rozstawiono ruszt na kiełbaski. Dzieciaki z niecierpliwością wyczekiwały zbliżającej się godziny rozpoczęcia wspólnej zabawy.
Wodzirejami imprezy w tym roku była Pani Wiola, Pani Ewa i Pani Monika, które przygotowały mnóstwo zabawnych konkurencji. Po całym placu przedszkolnym rozstawione były również kąciki aktywności, w których oczywiście w przeróżny sposób wykorzystany został tytułowy ziemniak. Wielką atrakcją dla dzieci była również możliwość zobaczenia traktora z kopaczką do ziemniaków i możliwość posiedzenia w jego wnętrzu.
Zabawa była przednia, co potwierdziły uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników pikniku. Była to świetna okazja do zacieśniania więzi i integracji społeczności przedszkolnej z osobami niepełnosprawnymi.

źródło: UM Sokółka

WW

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.