poniedziałek, 04 listopad 2019 07:48

Wywalczyła złoty medal [Zdjęcia]

Mistrzynią Polski Sokółczanka!

W Wałczu dobiegły końca rozgrywane  od 15 do 19 października 8. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet do lat 23 w Boksie. Do zawodów zgłosiło się 89 zawodniczek z 36 klubów bokserskich z całej Polski w tym dwie reprezentantki Boxingu Sokółka : Asanowicz Róża 51kg i Aneta Gojko +81kg.
Tytuł Mistrzyni Polski do lat 23 wywalczyła Aneta Gojko zdobywając zloty medal.Tytuły sprzed roku obroniły tylko trzy zawodniczki startujące w Wałczu w tym właśnie Aneta.

Dodajmy, że dla pięściarki z Sokółki to już drugi w tym roku złoty medal Mistrzostw Polski, gdyż w marcu w Grudziądzu wywalczyła tytuł mistrzowski w rywalizacji seniorek.

Blisko wywalczenia medalu była również Róża, która w drugim pojedynku uległa minimalnie 4:1 zawodniczce z Konina i ukończyła zawody na piątym miejscu(  Róża to tegoroczna Akademicka Mistrzyni Polski ).

źródło: informacje nadesłane na nasz adres redakcji.