• 1
  • 2


 

piątek, 08 listopad 2019 14:00

Milewszczyzna ma szansę uzyskać Certyfikat Specjalny [Zdjęcia]

Konkurs na najlepszy podlaski produkt turystyczny rozstrzygnięty.

Spływ 500 kajaków, Puchar Polski Nordic Walking w Hajnówce, Podlasie SlowFest to najlepsze produkty turystyczne województwa podlaskiego. Certyfikaty przyznawane przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną wręczono podczas czwartkowej (7.11.) gali wieńczącej pierwszy dzień Podlaskiego Forum Turystycznego w Augustowie. W uroczystości wziął udział marszałek Artur Kosicki oraz członek zarządu województwa Marek Malinowski.

Poza trzema najlepszymi produktami Kapituła przyznała także wyróżnienia: Festiwalowi Teatralnemu Wertep, Górze Biebrzy, Muzeum Rolnictwa im. K. Kluka w Ciechanowcu, Podlaskiemu Szlakowi Kulinarnemu, Sabantuj – Tatarskiemu Świętu Pługa w Kruszynianach, Spływom kajakowym na Pojezierzu Augustowskim oraz Szlakowi Wielki Gościniec Litewski.

Do etapu regionalnego tegorocznej siedemnastej już edycji konkursu zgłosiło się 20 produktów, a zakwalifikowało 18.

O zwycięstwie zdecydowała atrakcyjność produktów, która jest kluczowa w przyciąganiu turystów na dany teren i obszar, ale także działania na rzecz komercjalizacji produktu turystycznego, wykorzystanie nowych technologii w jego rozwoju i promocji, gospodarcze oraz jego społeczne i ekonomiczne znaczenie dla rozwoju regionu czy sposób funkcjonowania, w końcu perspektywy dalszego rozwoju.

W krajowych potyczkach wezmą też udział Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment oraz Park Kulturowy Korycin – Milewszczyzna. Pierwszy z nich został wskazany przez Kapitułę etapu regionalnego jako kandydat województwa podlaskiego do Złotego Certyfikatu POT, gdzie nagrodą jest kampania reklamowa o wartości nie mniejszej niż 150 tyś. zł.

ZOBACZ WIĘCEJ
Park Kulturowy Korycin – Milewszczyzna ma natomiast szansę uzyskać Certyfikat Specjalny. To nagroda dla obiektów o niezwykłym potencjalne, ale istniejących na rynku nie dłużej niż dwa lata. Nagrodą jest objęcie produktu działaniami promocyjnymi POT w Polsce i za granicą.

źródło informacji: //www.wrotapodlasia.pl/

WW

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.