• 1
  • 2


 

piątek, 06 grudzień 2019 14:00

Biblioteki zamieniła się w tawernę [Zdjęcia]

By wspólnie kontemplować świat poezji.

"W czwartkowy wieczór czytelnia naszej biblioteki zamieniła się w tawernę, w której czekał nasz gość. Mateusz Połuszańczyk – bo o nim mowa – po raz drugi zawitał w nasze progi. Wszystko za sprawą "Soneciarni”, czyli drugiego tomiku wierszy wydanego w ramach zaplanowanego wcześniej tryptyku.

Młody poeta zaprosił swoich czytelników do „knajpy”, by wspólnie kontemplować świat poezji, która jest gatunkiem lirycznym pełnym tajemniczych metafor i czasami zawiłych konstrukcji gramatycznych. W czasie spotkania towarzyszył mu przyjaciel Mateusz Taudul. Wspólnie zainscenizowali scenkę, w której rozmawiali o poezji, ale też o życiu i sporcie, który jest wielką pasją autora.

„Soneciarnia” zawiera 46 utworów, a każdy z nich poświęcony jest innej tematyce. Inspiracją dla poety jest życie codzienne, sytuacje, które mają miejsce każdego dnia oraz oczywiście ludzie, których spotyka na swojej drodze. W tomiku znajdziemy m.in. „Sonet przytulankom” inspirowany zdjęciem Agnieszki Nowik. W tomiku znajdziemy również utwory poświęcone Podlasiu i rodzinnej Sokółce.

Tradycyjnie odbyła się także loteria, w której do wygrania była wspomniana wyżej „Sonaciarnia”.

Czytelnia po brzegi wypełniona była gośćmi, a spotkanie odbyło się w wesołej, zimowej atmosferze. Dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas i zapraszamy do biblioteki. Oba tomiki wierszy, oczywiście są dostępne, gorąco polecamy do wypożyczenia."

źródło: materiał nadesłany na stronę redakcji z Biblioteki Publicznej w Sokółce.

WW

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.