• 1

  


 

piątek, 13 grudzień 2019 12:00

Bezpieczne poruszanie się w sieci [Zdjęcia]

Oraz zagrożenia dotyczące korzystania z urządzeń elektronicznych z dostępem do Internetu.

Sokólscy policjanci realizują kolejne spotkania profilaktyczno-edukacyjne na temat bezpiecznego poruszania się w sieci oraz zagrożeń dotyczących korzystania z urządzeń elektronicznych z dostępem do Internetu.
Celem spotkań jest zwrócenie uwagi na każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

Funkcjonariusze przeprowadzają zajęcia w szkołach, między innymi w Zespole Szkół Rolniczych, Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce, Szkole Podstawowej w Szudziałowie. Policjanci omówili zagrożenia, na jakie użytkownicy są narażeni korzystając z portali społecznościowych, a także czatów i komunikatorów.

Omówili zagadnienia związane z przestępczością w Internecie, zwracając szczególną uwagę na cyberprzemoc, mowę nienawiści i "hate". Podczas pogadanki przedstawione zostały przykłady z życia, umieszczanych zdjęciach na portalach społecznościowych zawierających różnego rodzaju informacje, np.: o posiadanych cennych przedmiotach w mieszkaniu, umieszczonych tabliczkach z adresem zamieszkania, a także postach o wyjazdach na dłuższy czas.

Nawiązali również do zasady ograniczonego zaufania w kontaktach za pomocą Internetu. Funkcjonariusze przypomnieli także uczniom przepisy dotyczące odpowiedzialności prawnej za postępowanie niezgodne z przepisami, także dotyczącymi cyberprzemocy.

źródło: KPP Sokółka

WW

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv