wtorek, 24 grudzień 2019 10:00

Zaśpiewali kolędy i wręczyli upominki [Film i Zdjęcia]

Bractwo Młodzieży Prawosławnej nie zapomniało o starszych, wspólnie zaśpiewali kolędy oraz podarowali pacjentom drobne upominki.


Już po raz trzeci młodzież działająca przy Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie udała się do Zakładu Opiekuńczo Leczniczej w Dąbrowie Białostockiej, by wspólnie z podopiecznymi złożyć życzenia i zaśpiewać kolędy. Na twarzach przebywających tu starszych osób zagościł uśmiech oraz wzruszenie.
Zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez pacjentów i personel. Towarzyszyła temu spotkaniu miła, świąteczna atmosfera, wzruszyło nas to, że pacjenci bardzo chętnie śpiewali z nami kolędy-tłumaczy nam ks. Piotr Hanczaruk, proboszcz Parafii Prawosławnej pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie.
Podopieczni otrzymali również drobne upominki w postaci kremu do rąk oraz czekolady.
Wspólne śpiewanie kolęd bardzo mi się podobało. Jestem niezwykle wzruszona. Mam wnuczkę w wieku podobnym do tych młodych kolędników. Cieszę się, że co roku ktoś o nas pamięta i odwiedza, takie spotkanie jest również okazją do wspólnego odśpiewania kilku kolęd. To bardzo ważny dla nas chwila, podopiecznych zakładu opiekuńczo-leczniczego – tłumaczy nam w rozmowie jedna z podopiecznych dąbrowskiego Zakładu Opiekuńczo Leczniczego.
Odwiedziny w ZOL-u były niezapomnianym przeżyciem, które z pewnością uwrażliwiło młodzież na cierpienie osób starszych.

 

/FL,TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv