• 1


 

niedziela, 12 styczeń 2020 18:33

Po raz 28. wystartował Finał WOŚP w Lipsku [Zdjęcia]

12 stycznia 2020 roku odbył się 28. Finał WOŚP w Lipsku, nie zabrakło licytacji oraz występów artystycznych.

AKTUALIZACJA: Sztab w Lipsku pobił ubiegłoroczny rekord i zebrał kwotę 13.098,98zł.


Od godzin porannych grupa 12 wolontariuszy, zbierała pieniądze na ulicach miasta. W tym roku WOŚP-owi przyświeca hasło "WIATR W ŻAGLE" - 28. finał WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Pieniądze zbierane będą przede wszystkim na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lipsku. Rozpoczął się o godz. 14:00, od rozmowy telefonicznej z ubiegłorocznym szefem lipskiego sztabu Panem Mateuszem Rutkowskim, który ciepłymi słowami przywitał zgromadzonych mieszkańców i podziękował za ich przybycie.
Następnie na scenie MGOK rozpoczął się program kulturalno-rozrywkowy . Były występy dzieci i młodzieży, licytacje przedmiotów ofiarowanych przez WOŚP, licytacje Finał WOŚP poprowadził Huber Boborowicz oraz Hania Trochimowicz i Magda Wnukowska. Dużym zainteresowaniem cieszyły się koszulki, pluszowe maskotki oraz gadżety WOŚP. Na zewnątrz był o przygotowane stoisko z gorącymi kartaczami oraz przepysznym bigosem.
Na scenie prezentowały się 4 grupy, blok atrakcji rozpoczął pokaz grupy „Tańczące Emotki” z Krasnegoboru, następnie zaprezentował się zespół taneczny Mała pasja". Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz „PaaroWinge w wykonaniu dzieci z ZSS w Lipsku pokazując, że dzieciaki zdecydowanie potrafią bawić się tańcem.
Zbiórka nie udałoby się bez ogromnej pomocy wolontariuszy, to oni są „kołem napędowym” każdego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Na ostateczną kwotę wpływa naprawdę wiele czynników: pogoda, temperatura, liczba wolontariuszy w terenie, a także to, czy niedziela jest handlowa, czy nie.

„Akcja WOŚP to nieprzeliczalnie wiele zaangażowania, empatii i radości. Jest znakomitą okazją do okazania otwartości i umiejętności współpracy. Jestem dumna z tego, że są ludzie, którzy nie pozostają obojętni na potrzeby innych” - tłumaczy nam w rozmowie wolontariuszka WOŚP z Lipska.
Zwieńczeniem artystycznych występów będzie pokaz ognia w wykonaniu grupy Cyrplozja.

Niebawem opublikujemy materiał filmowy z 28 Finału WOŚP w Lipsku. Relacje będzie można obejrzeć również w sieciach telewizji kablowych firm: SulikaNET, Idealan oraz KOBA na kanale 222. Na tę chwilę zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

 

/FL,TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv