• 1

 
 

sobota, 25 styczeń 2020 11:00

Pierwszy tydzień atrakcji za nimi [Zdjęcia]

 Jeszcze wiele niespodzianek przed nimi.

W pierwszym tygodniu dzieci i młodzież brały udział w zajęciach plastycznych tworząc maski karnawałowe na bal który planujemy 31.01.2020. Dzieci aktywnie grały w gry planszowe. Przez dwa dni trwał turniej rozgrywek piłkarskich w FIFA 2020, w którym wzięło udział wielu zdolnych młodych piłkarzy oraz nauka gry w tenisa stołowego z trenerem.

Stowarzyszenie Korycinianki również włączyło się w organizację ferii – Panie upiekły przepyszne gofry, które serwowały z domową konfiturą z korycińskich truskawek.

Odbyły się również warsztaty tkackie z Panią Agnieszką Iwanicką – artystką tkactwa dwuosnowowego, która uczyła dzieci tkania, ale w przystępnej formie bo na mini krosienkach. Uczestnicy wykonali również pod jej okiem wełniane bransoletki oraz zakładki do książek. Co ciekawe – nie zabrakło na zajęciach chłopców, który aktywnie brali udział w warsztatach.

Zakończeniem pierwszego tygodnia ferii zimowych jest wycieczka do Białowieży. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły z przewodnikiem Rezerwat Pokazowy Żubrów, Muzeum Przyrodniczo – Leśne oraz Park Pałacowy. Na zakończenie zaplanowano obiad w białowieskiej restauracji Babushka.

W drugim tygodniu ferii zaplanowaliśmy warsztaty słowiańskich laleczek oraz użytkowych plecionek, zajęcia z Robotyki ze Spice Gears Academy, warsztaty z gliny „Gliniane zoo”, grę w tenisa stołowego z trenerem, domową pizzę oraz wycieczkę do Białegostoku. Podczas wycieczki zaplanowaliśmy zwiedzanie Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego, zwiedzanie miasta z Przewodnikiem, zajęcia edukacyjne w Muzeum Wojska „Aktorzy w mundurach” oraz „Ferie z klockami Lego – Był Ritz i…” w Centrum Ludwika Zamenhoffa.

Ferie zakończy Bal Karnawałowy.

Program

źródło: Materiał nadesłany na stronę naszej redakcji z prośbą o publikację od gminy Korycin.

WW

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv