• 1
  • 2


 

wtorek, 28 styczeń 2020 12:00

Ferie z książką [Zdjęcia]

Na dzieciaki czekało wiele zadań i zagadek.

W pierwszym tygodniu ferii Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce miał okazję zabrać swoich czytelników w prawdziwą bajkową podróż. Dzieci biorące udział w „Feriach z książką” uczestniczyły w pięciu interesujących spotkaniach.
Pierwszy dzień upłynął nam pod hasłem: „Prezent dla Babci i Dziadka”. W trakcie zajęć dzieci wysłuchały i obejrzały bajkę na ekranie - „Tupcio Chrupcio wizyta u dziadków”.

Miały również okazję obejrzeć literaturę związaną z tym świętem. Czekało na nie także wiele zadań i zagadek. Wielką radość sprawiło wnukom wykonanie świeczników z masy solnej, które mogły wręczyć później swoim dziadkom.

Kolejny dzień, był dniem sportowym. Wszyscy uczestnicy zajęć mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe i zręcznościowe. Była gra w kręgle, skoki na skakance, slalom na szczudłach, kręcenie hula-hop. Dwie drużyny: Czarodziejki i Indianie prowadzili zaciekłą rywalizację, aż do samego końca wyścigu.

Trzeciego dnia, mali czytelnicy wysłuchali bajki o „Trzech Świnkach” przedstawionej  w formie teatru Kamishibai. Z wielkim zaciekawieniem przypomniały sobie historię o złym wilku i trzech świnkach. W drugiej części zajęć uczestnicy wybudowali  domek dla małych bohaterów bajki przy pomocy klocków. Budowla była tak solidna, że żadne  ,,wilcze” podmuchy nie były mu straszne! Nie mogło zabraknąć również pracy plastycznej uwielbianej przez dzieci. Tym razem była to laurka z okazji Dnia Dziadka.

W czwartek przyszła pora na wspaniałą zabawę chustą animacyjną!  Radości nie było końca. Aby ukazać  inne formy rozrywki, dzieci mogły pograć w tradycyjne gry planszowe oraz poukładać puzzle. W ostatniej części zajęć uczestnicy wykonali piękne bałwanki, które można  obejrzeć na wystawie  w Oddziale dla Dzieci.
Ostatniego dnia tygodnia odbyło się bajkowe spotkanie ph.: „Królewny, smoki i krasnoludki”.

Była to prawdziwa rewia mody! Każdy mógł się przebrać za wybraną bajkową postać i zapozować do wyjątkowego zdjęcia.  Uczestnicy odtańczyli wspólny taniec krasnoludków i przystąpili do rozwiązywania zagadek oraz zabawy w kalambury.
Zajęcia przeprowadziły: Jadwiga Słoma, Marta Marcinkiewicz i Gabriela Reut.  


źródło: Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce

 

opr.WZ

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.