• 1

 
 

środa, 05 luty 2020 10:00

Sezon artystyczny"Jemioły" w pełni [Zdjęcia]

Trasy koncertowe po całym powiecie.

Powiatowy Zespół Regionalny,, Jemioła" z Sokółki 2 lutego 2020 roku uświetnił swoim koncertem mszę św. w Kościele pw. św. Anny w Krynkach. To już druga świątynia w okresie bożonarodzeniowym na trasie koncertowej Jemioły.
Zespół wykonał pieśni religijne, kolędy, pastorałki i pieśni ludowe. Po raz kolejny godzinny koncert spotkał się z bardzo dobrym odbiorem publiczności. Były wzruszenia i radość, a na zakończenie bisy i owacje na stojąco.
W naszym zespole są też wyznawcy prawosławia-nasi bracia w wierze, tak że repertuar naszego zespołu jest bardzo zróżnicowany. Śpiewamy kolędy katolickie i kolędy prawosławne...” - wyjaśniał słuchaczom Zbigniew Dębko, który w zastępstwie żony-Ewy Dębko-dyrygował zespołem.


Burmistrz Krynek-Jolanta Gudalewska, podziękowała za wspaniały występ bukietem kwiatów i pięknymi słowami, cytując Johanna Wolfganga Goethego. "Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź, tam do­bre ser­ca mają. Źli lu­dzie – wie­rzaj mi – ci ni­g­dy nie śpie­wa­ją." W tych słowach zamyka się sens dzisiejszego występu-powiedziała. Zbigniew Dębko przy okazji przypomniał wszystkim, że pochodzi z Krynek i podkreślił szczególny związek z miastem i parafią. Ciepłe słowa wypowiedział również proboszcz parafii ks. Marek Wiśniewski, który wyraził swój podziw dla profesjonalnego i harmonijnego brzmienia., Prosimy Was, abyście śpiewali na chwałę Boga i ku pożytkowi ludzi i Powiatu ” - tymi słowami zakończył przemówienie.

Sezon artystyczny 2020 Jemioły to liczne koncerty i konkursy w Sokółce, w Dąbrowie Białostockiej, w Krynkach, w Kuźnicy i w Białymstoku. Już 16 lutego 2020 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku zespół weźmie udział w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Białoruskiej,
do którego został zakwalifikowany w Dąbrowie Białostockiej podczas XXVII eliminacji rejonowych.
Tekst: Elżbieta Sawicka

źródło informacji: tekst przysłany na stronę redakcji od pani Elżbiety Rapiej z prośbą o publikację.

WW

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv