poniedziałek, 24 luty 2020 13:30

Czuwaj! Dzień Myśli Braterskiej w Dąbrowie Białostockiej [Film i Zdjęcia]

Dzień Myśli Braterskiej jest świętem wszystkich harcerzy i harcerek na całym świecie.


Ten wyjątkowy dzień upamiętnia rocznicę urodzin pierwszego skauta-Roberta Baden-Powella, który propagował ideę braterstwa bez względu na kolor skóry, wiek czy narodowość.
Podczas swego święta harcerze spotkali się w auli Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej. W spotkaniu udział wzięli burmistrz Artur Gajlewicz, Wicestarosta Powiatu Sokólskiego Jerzy Białomyzy, Dyrektor Szkoły Podstawowej Małgorzata Andronik, Dyrektor Zespołu Szkół Jarosław Budnik, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Białostockiej, oraz zgromadzeni przedstawiciele kościoła katolickiego i prawosławnego.
Spotkanie rozpoczęło się od symbolicznego rozpalenia „Świeczkowiska” przez drużynowych oraz wspólnego odśpiewania utworu „Płonie ognisko w lesie” i powitania zgromadzonych gości.
Zostały również wręczone nagrody biorącym udział w V Międzyhufcowym Turnieju Strzeleckim „Tarcza”.
Były pląsy, piosenki harcerskie oraz prezenty, jak przystało na urodziny. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani urodzinowymi pączkami oraz babeczkami.
Dzień Myśli Braterskiej jest czasem, by przypomnieć sobie o braterstwie, służbie, wspólnocie.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.

 

/TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv