poniedziałek, 06 kwiecień 2020 10:00

Janowszczyzna przygotowana na koronawirusa

Dyrektor wyposaża szkołę w mobilne nauczanie.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi zakupiła 25 tabletów z przeznaczeniem dla uczniów uczestniczących w zdalnym nauczaniu.

Wychowawcy poinformowali rodziców i trwa proces użyczania.

Drodzy Rodzice
Z uwagi na wprowadzone "Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19" o organizacji zdalnego nauczania oraz informacjami zebranymi przez wychowawców o niedoborze sprzętu do realizacji w/w zadania Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie zakupił tablety oraz klawiatury.

Zostaną one użyczone najbardziej potrzebującym uczniom. W trybie pilnym należy złożyć wniosek na pocztę elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub za pomocą sms na tel. 501 451 997 do dyrektora szkoły w formie prośby z krótkim uzasadnieniem. O przyznaniu sprzętu zadecyduje zasadność oraz kolejność złożonych wniosków.

Po uzyskaniu pozytywnej decyzji komisji powołanej przez dyrektora wymagany będzie osobisty odbiór sprzętu i podpisanie stosownej umowy użyczenia.
Dyrektor szkoły- Janusz Pawłowski

Kochani Uczniowie

Za nami kolejne dni naszej wspólnej nauki on-line. Z tego też względu na początku tego listu chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować za ten czas spędzony nie tylko przed książkami, ale i przed komputerem, laptopem, tabletem, telefonem. Zdajemy sobie sprawę, że ten typ pracy jest niekiedy znacznie trudniejszy a niżeli nauka w naszym budynku szkoły. Tym bardziej doceniamy Waszą pracę i zaangażowanie podczas zajęć zdalnych z nauczycielami.
My również się uczymy, doskonalimy i podejmujemy nowe wyzwania, tak jak Wy. Jednocześnie chcielibyśmy Wam ułatwić naukę na wszystkie możliwe sposoby. Z tego też względu modyfikujemy Wasze plany zajęć, zmniejszamy ilość obowiązkowych przedmiotów, tak żebyście mieli czas zarówno na naukę, jak i zabawę, która w obecnym momencie jest jak najbardziej wskazana i pożądana. Dodatkowo, aby ułatwić Wam naukę zakupiliśmy tablety, które Wasi rodzice mogą Wam wypożyczyć do domu.
Oprócz przygotowywania się do zajęć spędźcie ten czas wspólnie ze swoją najbliższą rodziną, jak najwięcej rozmawiajcie z rodzicami, pobawcie się, pograjcie z młodszym lub starszym rodzeństwem, porozmawiajcie z przyjaciółmi przez telefon, przeczytajcie jakąś interesującą książkę, czy zróbcie to, na co do tej pory nie wystarczyło Wam czasu. Ten moment jest jak najbardziej odpowiedni.
Pamiętajcie, że najważniejsze jest teraz Wasze i Nasze zdrowie, dlatego musimy wspólnie przeczekać ten trudny czas w domu. Nie wychodząc, nie spotykając się z innymi ludźmi. Aby pomóc Wam umilić ten okres, przygotowaliśmy Wam bardzo ciekawy konkurs zatytułowany „Mały Erudyta”, który został już opublikowany na stronie internetowej szkoły http://szkolajanowszczyzna.pl/ wraz z regulaminem. Czekają na Was atrakcyjne NAGRODY w postaci laptopa oraz tabletów, więc jest o co walczyć! W każdym tygodniu na naszej stronie zostaną opublikowane zadania do wykonania, za które będziecie zdobywać punkty. Osoba, która zbierze ich najwięcej – wygra. Konkurs trwa od 30.03.2020 r. do 15.06.2020 r. O wszystkich szczegółach poinformują Was wychowawcy.
Obecnie szkoła jest otwarta i funkcjonuje, ale bez Was jest pusta i smutna. Pamiętajcie, że sytuacja, w której się obecnie znaleźliśmy jest przejściowa i mamy nadzieję, że niedługo znowu się zobaczymy. Stosujcie się do odgórnych zaleceń dla własnego bezpieczeństwa. To, co obecnie przeżywacie, jest lekcją dojrzałości, samodzielności i odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również za Waszych Rodziców, Dziadków, Rodzeństwo. Myślimy o Was i tęsknimy, nawet nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i służymy Wam radą i pomocą w każdej sytuacji. Zawsze możecie się do nas zwrócić z prośbą o pomoc.
Trzymajcie się ciepło i przede wszystkim bądźcie zdrowi. Nie wychodźcie z domu. Do zobaczenia wkrótce.  

                        Dyrektor szkoły – Janusz Pawłowski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 501 451 997

źródło: materiał nadesłany na stronę redakcji od SP w Janowszczyźnie z prośbą o publikację.

WW

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv