• 1


 

środa, 08 kwiecień 2020 08:00

Święta Wielkanocne w dobie koronawirusa

Bez rodziny, bliskich i przyjaciół.

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno.

W tym roku z powodu koronawirusa w Polsce święta wielkanocne nie będą wyglądały tak, jak zawsze. Dla wielu osób będzie to trudny czas z dala od rodziny - rodziców, dziadków, przyjaciół.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować tradycyjne wielkanocne śniadanie i obiad. Świetną zabawą będzie malowanie jajek, bo Wielkanoc bez nich to jak Boże Narodzenie bez choinki, są bezdyskusyjnym symbolem, który pierwszy przychodzi na myśl. Jajko to symbol wieczności, nieśmiertelności i nieprzemijalności człowieka. 

Inną zabawą związaną z jajkami jest stukanie się pisankami. Czyja skorupka pęknie, ta osoba naturalnie przegrywa. A stawka jest wysoka, bowiem idzie o szczęśliwy rok do kolejnej Wielkanocy!

Pisanka posiadała w przeszłości wyraźne powiązania z magią oraz pierwotnymi wierzeniami Słowian. Odgrywała znaczną rolę jako symbol płodności, symbol utajonego i odradzającego się życia, dlatego właśnie to kobiety zajmowały się ich przygotowaniem.

Zgodnie z tradycją na stole pokrytym białym, wykrochmalonym obrusem i przybrany bukszpanem i baziami, nie powinno też zabraknąć soli, pieprzu i chrzanu. Również chleb jako kwintesencja życia podkreśla jego prostotę, bo wciąż jest niezbędnym składnikiem naszego pokarmu.

źródło informacji:/www.se.pl/

WW

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv