• 1
  • 2
  • 3
środa, 29 kwiecień 2020 16:00

ZUS od poniedziałku ponownie otwarty dla klientów

Od 4 maja 2020 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przywraca w swoich placówkach obsługę klientów.

Nasi pracownicy dostępni będą w bezpośrednim kontakcie i pomogą w uzyskaniu informacje jak złożyć wnioski, wypełnić dokumenty, a także w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

- ZUS jako jeden z pierwszych urzędów podjął decyzję, aby ponownie otworzyć sale obsługi dla naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę  jak jest to ważne dla osób poszukujących pomocy  np. przy ubieganiu się o rentę czy emeryturę  lub o uzyskanie informacji w jaki sposób założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Otwarcie naszych sal odbędzie się zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. W poniedziałki nasze placówki będą dostępne od godz. 8.00 do godz. 18.00 – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego .

W budynkach ZUS nadal pozostaną skrzynki, do których można samodzielnie składać dokumenty, wnioski lub pisma.

Ważne bezpieczeństwo
Ze względu na bezpieczeństwo prosimy, aby odwiedzać placówki ZUS tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. Takie osoby powinny posiadać środki ochrony osłaniające nos i usta (do czasu obowiązywania wytycznych rządowych).

Obsługa w placówkach ZUS będzie realizowana przy zachowaniu zasady odpowiedniego odstępu między klientami oczekującymi na obsługę (minimum 1,5 metra między osobami). Klienci będą wpuszczani pojedynczo, w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy.

Przy stanowisku będzie mogła przebywać tylko jedna osoba. Osoby towarzyszące (za wyjątkiem osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka migowego, pełnomocników lub rodzica z dzieckiem) nie będą mogły podejść do stanowiska razem z osobą obsługiwaną.

źródło: Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.