• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 30 kwiecień 2020 14:02

Jest rozporządzenie MEN w sprawie otwarcia przedszkoli

Od 6 maja zniesione będzie zawieszenie zajęć w przedszkolach, innych formach wychowania przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

W związku z epidemią koronawirusa zajęcia stacjonarne w publicznych i niepublicznych szkołach i przedszkolach zostały zawieszone do 24 maja. W środę, 29 kwietnia rząd zapowiedział na konferencji prasowej luzowanie obostrzeń w oświacie – na początek ponownie otwarte mają być przedszkola. W związku z tym w Dzienniku Ustaw ukazała się nowelizacja rozporządzenia ministra edukacji w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rozporządzenie wyłącza przedszkola i inne formy wychowania przedszkolnego z grupy jednostek systemu oświaty, w których są zawieszone zajęcia. Zawieszenie zajęć nie będzie także dotyczyło oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i przedszkoli specjalnych funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych. Jednostki te będą mogły być otwarte od 6 maja.

Od 4 maja mają działać poradnie psychologiczno-pedagogiczne, w tym poradnie specjalistyczne. Również od 4 maja dopuszczona będzie możliwość realizacji praktyk zawodowych przez uczniów szkół policealnych.

Rozporządzenie stanowi, że do jednostek systemu oświaty, których funkcjonowanie nie jest czasowo ograniczone albo zawieszone stosuje się przepisy odrębne dotyczące ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, a w przypadku przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych – także wytyczne ministra właściwego do spraw  zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

Publikujemy rozporządzenie w załączniku pod artykułem.

źródło: samorzad.pap.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.