• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 04 maj 2020 16:00

Obchody Dnia Ziemi w SP w Starej Kamionce [Zdjęcia]

SP w Starej Kamionce nie zapomina o dbaniu o przyrodę.

Nawet w tak trudnych okolicznościach wynikających z pandemii, społeczność SP w Starej Kamionce nie zapomina o dbaniu o przyrodę. Wielu chętnych uczniów wraz z rodzicami uprzątnęło wybrany przez siebie fragment okolicy – lasu, pobocza czy przydrożnych kapliczek. Wolontariuszki – Urszula Kucharewicz oraz Wiktoria Chomutnik – uporządkowały też stary cmentarz wiejski, na którym spoczywają przodkowie mieszkańców Starej Kamionki. Oczywiście każdy działał we własnym zakresie, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo oraz stosując się do zasad związanych z sytuacją epidemiologiczną.


Widząc tak dużo śmieci, wyciągając z krzaków butelki, reklamówki, worki, naczynia, a nawet połamane zabawki, dzieci nieodmiennie wyrażały zdziwienie, zażenowanie i złość – mimo upływu lat, sytuacja nadal znacznie się nie zmieniła! Te rzeczy nie przyszły tam same... Mamy jednak nadzieję, że kropla drąży skałę i różnorodne działania podejmowane przez szkoły wpływają stopniowo na większą świadomość społeczną w tym zakresie. Matka natura na pewno będzie nam wdzięczna!


W tym roku, w związku z podsumowaniem projektu „Godziny wychowawcze ze światem” realizowanego pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej, a kładącego nacisk na edukację globalną między innymi w kontekście ochrony przyrody, obchody Dnia Ziemi w SP w Starej Kamionce miały być wyjątkowe. I chociaż wobec sytuacji w kraju i zawieszenia tradycyjnych zajęć szkolnych nie było to wydarzenie masowe, ale - za sprawą uczennicy klasy VII - wyjątkowe na pewno. Maja Mazur wraz z mamą rozpoczęły akcję sprzątania okolicy i pomysłem podzieliła się z nauczycielami. Takich mamy uczniów! Wychowawcy, przypominając na forum szkoły o wszelkich procedurach i zasadach bezpieczeństwa, także epidemiologicznego, dali zielone światło do działania i „machina” ruszyła!  Dzień Ziemi przekształcił  się w Tydzień dla Ziemi.

Dzieci dosłownie zasypały wychowawców dokumentacją fotograficzną i filmową z tej dobrowolnej akcji.  Udział tak wielu młodych ludzi w działaniach wolontaryjnych na rzecz środowiska napawa optymizmem. Wierzymy, że „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Brawo, Maja! Brawo, uczniowie SP w Starej Kamionce i ich rodziny.

źródło: SP w Starej Kamionce


                                                                                       

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.