• 1
  • 2
  • 3

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
środa, 06 maj 2020 08:00

Przedszkole w Suchowoli otwarte już od dzisiaj

Natomiast Sokółka wstrzymuje się do 24 maja.

Wiadomo już, że część przedszkoli i żłobków się otworzy, część się do tego przygotowuje. Taka możliwość jest od środy (6.05), a decyzja należy do właścicieli lub organów prowadzących, czyli samorządów. W województwie podlaskim na otwarcie przedszkoli i żłobków zdecydowało się niewiele samorządów. Wiadomo już, że maluchów nie będą przyjmować publiczne placówki w Białymstoku. Natomiast ze 116 niepublicznych żłobków i przedszkoli na wznowienie działalności zdecydowało się jak na razie 28.

Od dzisiaj otwarte jest Przedszkole Samorządowe w Suchowoli oraz oddziały przedszkolne tzw. zerówki w Czerwonce i Horodniance Nowej. Liczba przyjętych dzieci będzie jednak ograniczona o połowę. W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci, których rodzice nie mogą pogodzić pracy z opieką nad nimi.

Placówka otrzymała dwanaście takich zgłoszeń. Pracę mogły wznowić także zerówki, ale takiej potrzeby nie zgłosił żaden z rodziców, dlatego nadal będą pracować zdalnie - - mówi burmistrz Michał Matyskiel

Przedszkole jest wyposażona w dodatkowe środki ochrony a personel przeszkolony - mówi dyrektor Przedszkola Samorządowego w Suchowoli Małgorzata Wasiluk. Dzieci będą w małych grupach. Pochowane są pluszaki, zdjęte dywany. Mamy wydzielone specjalne pomieszczenie do izolacji, gdyby zaszła taka potrzeba. Dzieci będą mogły także korzystać z placu zabaw. Ten jest zamykany i za każdym razem dezynfekowany - wylicza dyrektor.

Przedszkole jest przygotowane na przyjęcie maksymalnie trzydzieściorga dzieci, po dziesięcioro w jednej grupie.

Natomiast w Sokółce przedszkola, oddziały przedszkolne i żłobek w gminie Sokółka będą zamknięte co najmniej do 24 maja. Taką decyzję podjęły władze gminy. Po konsultacjach z dyrektorami placówek nie wznowią ich działalności od 6 maja. Władze gminy Sokółka uważają, że wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego są niemożliwe do zastosowania w przedszkolach.

Wiązałoby się to m.in. z koniecznością usunięcia niektórych zabawek, częstych dezynfekcji czy wietrzenia sal. A to - jak informują włodarze Sokółki - mogłoby narazić dzieci np. na alergie czy przeziębienie. Jednocześnie władze samorządowe z Sokółki przypominają, że do 24 maja można skorzystać z zasiłku opiekuńczego. W tej sprawie pojawiło się oświadczenie burmistrz Sokółki (zam. poniżej).

Podobna sytuacja jest w Korycinie i Dąbrowie Białostockiej, tam również władze samorządowe wstrzymały się z otwarciem placówek przedszkolnych. Aktualnie trwają konsultacje z rodzicami.źródło; gmina Suchowola, Sokółka, PAP

zdjęcie: google maps

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.