• 1
  • 2


 

piątek, 11 czerwiec 2021 12:27

“Ratujmy Kruszyniany” - trwa zbiórka podpisów pod petycją ws. uchwalenia Parku Krajobrazowego

 Celem jest przyśpieszenie prac nad uchwaleniem Parku Krajobrazowego, co skutecznie ochroniłoby Kruszyniany przed budową ferm drobiu.

Jeśli to się nie uda - kilkusetletnia tradycja tamtejszych Tatarów zostanie zaprzepaszczona - mówi przewodniczący Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Kruszynianach Bronisław Talkowski.

"Nasza prośba do władz urzędu marszałkowskiego jest taka, aby planowany Park Krajobrazowy w obrębie Kruszynian i okolicznych wsi jak najszybciej powstał. Wydanie pozwolenia na budowę ferm kurzych zbliża się nieuchronnie. Przeciąganie tej sprawy, sprawi, że obudzimy się kiedyś w bardzo nieprzyjemnej rzeczywistości" - dodał Talkowski.

Poseł PO Robert Tyszkiewicz złożył w tej sprawie interpelację do marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego, a także do ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki i wicepremiera, ministra kultury Piotra Glińskiego.

"Batalia w tej sprawie trwa już od roku i ma ona charakter ogólnopolski. To "szaleństwo" musi zostać powstrzymane. Ferma będzie wielką stratą dla naszego regionu" - uważa poseł Tyszkiewicz.

Prof. Marek Konarzewski z Wydział Biologii UwB uważa, że jeśli nie uda się powstrzymać budowy fermy, to szlak tatarski będzie miał kolejny przystanek, którego wszyscy będziemy się wstydzić.

"Wartości przyrodnicze, kulturowe, historyczne zostaną zaprzepaszczone i na pewno przyszłe pokolenia nam tego nie wybaczą. To jest więcej niż tylko budowa pojedynczej fermy, to jest degradacja środowiska" - dodaje.

Apel “Ratujmy Kruszyniany” został opublikowany w Internecie. Trwa też internetowa zbiórka podpisów pod petycją. 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.