• 1
  • 2


 

piątek, 11 czerwiec 2021 15:25

Dzień Strażaka w Sokółce [Film]

Podczas wystąpień w stronę strażaków popłynęło wiele słów uznania i wdzięczności za ich służbę ratowania życia, zdrowia i mienia mieszkańców powiatu sokólskiego.

 Na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Na uroczystym apelu zebrali się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce oraz zaproszeni goście.

 Komendant Powiatowy PSP w Sokółce st. bryg. Dariusz Wojtecki: „ Miniony rok to w szczególności same wyzwania z którymi wszyscy musieliśmy sobie dawać radę i wyszliśmy z tego obronną ręką. Należy tu wspomnieć o zakończonej termomodernizacji trzech budynków, jednego w Sokółce i dwóch w Dąbrowie Białostockiej. Całkowity koszt tej inwestycji to 1 mln 947 tyś zł. Wkład własny stanowił ponad 300 tyś zł za który dziękujemy Staroście Sokólskiemu Piotrowi Rećko. Kolejnym wyzwaniem było prowadzenie wszelkich działań związanych z covid-19. Dziękujemy za cały wysiłek włożony w działania ratowniczo-gaśnicze i działania związane z opracowaniem i wdrożeniem projektu termomodernizacji. Nasze działania widać i to, co zrobiliśmy w ostatnim roku pozostanie długo w naszej pamięci. Służba w Państwowej Straży Pożarnej jak i w Ochotniczej Straży Pożarnej wszystkim kojarzy się poświęceniem, oddaniem, bohaterstwem i służbie naszej wspólnej ojczyźnie. Dziś, jesteśmy dumni ze swojej postawy i osiągnieć wypracowanych naszym wspólnym wysiłkiem. Z tego miejsca dziękuję wszystkim Strażakom Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej którzy choć w najmniejszym stopniu przyczynili się do ratowania życia i mienia ludzkiego. Dziękuję również wszystkim, którzy wspierają naszą formację w sposób materialny jak i duchowy. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek- niech to hasło w dalszym ciągu będzie dewizą wszystkich strażaków.”
Uroczystość była również okazją, aby wręczyć funkcjonariuszom odznaczenia i awanse za ich ciężką pracę.
 Srebrną Odznaką „Zasłużonych dla Ochrony Przeciwpożarowej” przyznano dla 3 strażaków

Dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej  –  Pana nadbrygadiera Andrzeja Bartkowiaka za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo - gaśniczych otrzymał jeden strażak
Awansowani w stopniach służbowych:
  starszego brygadiera – 1 strażak;
aspiranta sztabowego – 1 strażak;
aspiranta – 3 strażaków;
starszego ogniomistrza – 2 strażaków;
ogniomistrza – 3 strażaków;
młodszego ogniomistrza – 3 strażaków;
sekcyjnego – 1 strażak;
starszego sekcyjnego – 3 strażaków;
starszego strażaka – 4 strażaków.


Srebrną Odznakę ,,Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" – 3 strażaków;
Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – 5 strażaków;
Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – 12 strażaków.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.