wtorek, 15 czerwiec 2021 08:02

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

 W weekend sokólscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców.

Rekordzista miał 3,8 promila alkoholu w organizmie. Z kolei inny próbował uniknąć policyjnej kontroli i jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli do lat 5.
W sobotę około 12, policjanci drogówki patrolując krajową „dziewiętnastkę” w rejonie miejscowości Łosośna Wielka zauważyli ciężarówkę, której przyczepa osunęła się do przydrożnego rowu. Kierowcą pojazdu okazał się 63-letni obywatel Białorusi. Podczas rozmowy z mężczyzną mundurowi wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało 2,8 promila alkoholu organizmie 63-latka. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego samochód został zholowany na parking.
Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce policjantów tego samego dnia wieczorem. Dyżurny sokólskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy, którego styl jazdy może świadczyć, że jest on nietrzeźwy. Kilka minut później policjanci z drogówki, na trasie Dąbrowa Białostocka-Sokółka, zauważyli bmw jadące od krawędzi do krawędzi jezdni. Kierowca zlekceważył sygnały dźwiękowe oraz świetlne, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Ściganym okazał się 24-letni mieszkaniec powiatu sokólskiego, który ucieczkę zakończył w przydrożnym rowie przy ulicy Mariańskiej w Sokółce. Okazało się, że mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy i przekazali pod opiekę załodze pogotowia. Badanie alkomatem wykazało, że 24-latek miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny.

Natomiast w niedzielę, w gminie Nowy Dwór, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej audi. W trakcie czynności policjanci nabrali podejrzeń, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia wykazując 1,7 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Kierowca stracił prawo jazdy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się obywatel Białorusi, który w gminie Suchowola zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Nietrzeźwy kierowca został przewieziony do szpitala. Tam wstępne badanie wykazało, że miał 3,8 promila alkoholu w organizmie. Od mężczyzny została również pobrana krew do dalszych badań. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Źródło:www.sokolka.policja.gov.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv