• 1

  


 

wtorek, 15 czerwiec 2021 11:59

Policjanci odzyskali pieniądze i kosztowności o łącznej wartości ponad 90 tysięcy złotych [Zdjęcia]

Zdjęcie:KPP Sokółka Zdjęcie:KPP Sokółka

Obcokrajowiec przez nieuwagę zostawił saszetkę z kosztownościami

Sokólscy policjanci odzyskali biżuterię, monety i gotówkę o łącznej wartości ponad 90 tysięcy złotych. Do kradzieży doszło w ubiegłym tygodniu na stacji paliw w Korycinie, gdzie obcokrajowiec przez nieuwagę zostawił saszetkę z kosztownościami. Już po dwóch godzinach od zgłoszenia mundurowym udało się namierzyć i zatrzymać podejrzanego o kradzież.

W ubiegłym tygodniu do patrolujących krajową „ósemkę” policjantów z sokólskiej drogówki zgłosił się obcokrajowiec z prośbą o pomoc. Poinformował mundurowych, że kilka godzin wcześniej jadąc z Finlandii do Polski zatrzymał się na stacji paliw w Korycinie. Tam też przez nieuwagę pozostawił saszetkę z zawartością biżuterii, monet i pieniędzy. Kiedy kilkaset kilometrów dalej zorientował się, że jej zapomniał, natychmiast zawrócił. Zguby jednak na kompresorze już nie było. Pokrzywdzony oszacował straty na łączną kwotę ponad 90 tysięcy złotych. Sokólscy kryminalni analizując nagrania z monitoringu ustalili, że saszetka prawdopodobnie padła łupem kierowcy scanii. Policjanci namierzyli podejrzanego na autostradzie A2 w rejonie Brwinowa. W jego zatrzymaniu pomogli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Brwinowie. Dzięki współpracy policjantów już w ciągu dwóch godzin od zgłoszenia 31-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany. Mundurowi znaleźli przy nim saszetkę z zawartością około 18 tysięcy euro, biżuterii i monet, która została zwrócona mieszkańcowi Finlandii. Mężczyzna już następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło:www.sokolka.policja.gov.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv