• 1


 

wtorek, 15 czerwiec 2021 13:10

Przy Szkole Podstawowej w Janowszczyźnie powstał park sensoryczny [Film]

To pierwszy ogród sensoryczny na naszym terenie

To swoiste korepetycje dziecięcych zmysłów. Park sensoryczny jest tak skonstruowany, by oddziaływać na wzrok, słuch, węch, dotyk i wzrok w intensywny sposób, pobudzać je i stymulować ich rozwój.

Jak wyjaśnił Janusz Pawłowski, dyrektor szkoły w Janowszczyźnie, park sensoryczny to kolejny etap rozbudowy placówki

– Do tej pory udało się nam wybudować łącznik między siedzibą szkoły, a stołówką. Zagospodarowaliśmy przyszkolny teren. Teraz przyszedł czas na wzbogacenie naszej oferty edukacyjnej poprzez urządzenie parku sensorycznego – zaznaczył dyrektor.

Wiesława Burnos, pogratulowała władzom szkoły, zrealizowanej inwestycji. Nawiązała też do obchodzonego Dnia Integracji i Tolerancji.

- Każdy z nas, bez względu na wiek, umiejętności, trudności potrzebuje drugiego człowieka, potrzebuje wsparcia, opieki, miłości, bliskości, szacunku, szczerości, zaufania. Temu wszystkiemu dyrektor Pawłowski wraz z kadrą pedagogiczną wychodzą naprzód - mówiła Wiesława Burnos.

Powstanie ogrodu sensorycznego to nie koniec zmian w placówe w Janowszczyźnie. Dalszy rozwój zapowiedziała uczestnicząca w spotkaniu Ewa Kulikowska, burmistrz Sokółki. Samorząd gminy przekazał też na ten cel dotację.

Uroczystości towarzyszył festyn. We wspólnej zabawie uczestniczyli wychowankowie SP z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie, a także Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sokółce i SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce.

 

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.