• 1


 

wtorek, 22 czerwiec 2021 13:12

Papierosy przemycane dronem

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt nielegalnych wyrobów tytoniowych przerzucanych przez granicę przy użyciu drona. Zabezpieczono 2 tys. nielegalnych paczek papierosów i zatrzymano trzy osoby.

W minionym tygodniu patrol Straży Granicznej z Kuźnicy pełniący służbę w ochronie granicy państwowej zauważył lecący obiekt z Białorusi do Polski. Jak ustalono, był to bezzałogowy statek powietrzny tzw. „dron”, który w odległości 900 metrów od granicy państwa zrzucił ładunek i zawrócił na Białoruś. W zlokalizowanym miejscu zrzutu zaobserwowano 3 osoby, które po podjęciu ładunku chciały odjechać samochodem. Funkcjonariusze podjęli próbę skontrolowania pojazdu. Kierowca jednak na ich sygnały do zatrzymania nie reagował i usiłował staranować funkcjonariuszy. Zaobserwowano, że w trakcie ucieczki z pojazdu wyrzucono cztery pakunki. Pojazd należący do obywatela Polski, po bezpośrednim pościgu, znaleziono stojący w lesie w okolicy miejscowości Tołoczki Małe, a przy nim 2 obywateli Białorusi, których zatrzymano. Obywatela  Polski, który jak się okazało zbiegł z miejsca zdarzenia zatrzymano w miejscu jego zamieszkania.

W sumie w zabezpieczonych pakunkach funkcjonariusze ujawnili 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości blisko 30 tys. zł. Zatrzymanym dwóm  obywatelom Białorusi w wieku 31 i 35 lat oraz 39-letniemu obywatelowi Polski przedstawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Dodatkowo obywatel Polski usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza Straży Granicznej. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Placówka SG w Kuźnicy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sokółce.

To kolejny w ostatnim czasie przypadek, w którym funkcjonariusze Podlaskiego OSG przejęli nielegalny towar przetransportowany do Polski drogą powietrzną przy użyciu drona. 20 kwietnia br. funkcjonariusze zabezpieczyli 5,6 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 84 tys. zł.

Źródło:www.podlaski.strazgraniczna.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv