• 1


 

środa, 30 czerwiec 2021 08:14

Uczennica Zespołu Szkół w Suchowoli zajęła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym [Zdjęcia]

Plakat Julii ujął członków komisji nie tylko trafnym przedstawieniem tematu handlu ludźmi, ale również niezwykłą kreatywnością wykonania, gdyż Julia swój plakat namalowała kawą.

Konkurs plastyczny „(NIE)widzialni za granicą” został zorganizowany przez profilaktyków z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, przy współudziale komend garnizonu podlaskiego. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli również Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku.

Głównym zadaniem konkursowym było wykonanie plakatu dotyczącego problematyki handlu ludźmi. Celem inicjatywy była popularyzacja wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy na temat zagrożeń związanych między innymi z poszukiwaniem pracy za granicą. A co za tym idzie z przestępstwem handlu ludźmi jako współczesnej formy niewolnictwa, które stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzących w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolność i godność ludzka. Do konkursu, licznie przystąpili uczniowie szkół średnich z terenu całego województwa, w tym również powiatu sokólskiego.

Komisja konkursowa oceniała prace pod kątem merytorycznym, zwracała uwagę na formę i treść przesłanych materiałów, a także wyobraźnię uczniów. Okazało się, że najlepszą pracę stworzyła Julia Żukowska, uczennica Zespołu Szkół w Suchowoli. Plakat Julii ujął członków komisji nie tylko trafnym przedstawieniem tematu handlu ludźmi, ale również niezwykłą kreatywnością wykonania, gdyż Julia swój plakat namalowała kawą. Wyróżniono też pracę Emilii Klej z Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce. Gratulujemy talentu! Pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie prac konkursowych.

Źródło:www.sokolka.policja.gov.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv