• 1

  


 

poniedziałek, 04 maj 2015 13:14

Festiwal Piosenki Rosyjskiej w ZSI w Sokółce [Zdjęcia]

W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce odbył się Festiwal Piosenki Rosyjskiej.

Festiwal Piosenki Rosyjskiej jest cykliczną imprezą organizowaną w Zespole Szkół Integracyjnych przez nauczycieli języka rosyjskiego. Pomysł na imprezę zrodził się  6 lat temu i z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie. W tegorocznym Festiwalu brało udział ponad 50 uczniów ze szkół : Zespół Szkół z Sidry, Zespół Szkół z Nowego Dworu, Zespół Szkół Samorządowych z Dąbrowy Białostockiej, Zespół Szkół z Kuźnicy, Zespół Szkół z Szudziałowa, Zespół Szkół Ogólnokształcących z Sokółki, Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II z Sokółki, Gimnazjum Integracyjne Nr 3 w Sokółce.

Tym, co jednoczy uczestników Festiwalu,  jest piosenka rosyjska, w  której można wyśpiewać wszystko to, co gra w słowiańskiej duszy – miłość, tęsknotę, gniew, radość…, bo „gdzie słyszysz śpiew tam wejdź, ludzie źli nie śpiewają…”
Gościem honorowym tegorocznego Festiwalu był Pan Eugeniusz Malinowski  - aktor i piosenkarz, urodzony Rosjanin, „który zawsze czuł się Polakiem”, jak sam mówi o sobie. Jest także prezesem zarządu Fundacji na rzecz zbliżenia kultur  OPEN ART. Mieliśmy przyjemność wysłuchać półgodzinnego recitalu, w czasie którego Pan Eugeniusz Malinowski wykonał piosenki  Wysockiego, Okudżawy i Rozenbauma.

Gośćmi Festiwalu byli także Pan Burmistrz Adam Kowalczuk i Dyrektor Sokólskiego Ośrodka Kultury Pan Zbigniew Dębko, któremu bardzo dziękujemy za pomoc i udostępnienie sprzętu nagłaśniającego oraz oddelegowanie do pomocy panów Jarosława Cilulko i Michała Gieniusza, którym również serdecznie dziękujemy. Dziękujemy Panu Marcinowi Dylewskiemu za sponsoring oraz panu Mariuszowi Bieniasz. Zapraszamy za rok!- czytamy w mailu od Dyrektor ZSI, Marii Andrzejewskiej.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv