• 1


 

czwartek, 09 wrzesień 2021 15:05

74. rocznica urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Suchowoli

Głównym wydarzeniem w czasie uroczystości będzie spektakl „Psalmy Dawidowe - Psalmy miłości i nadziei”, który odbędzie się 11 września 2021 r. o godz. 13.00.

 W tym roku przypada 74 rocznica urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki - duszpasterza ludzi pracy i legendarnego kapelana Solidarności. W imieniu Fundacji im. bł. ks. Jerzego Popiełuszko „Dobro” , Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli oraz Burmistrza Suchowoli zapraszają na uroczystości, które odbędą się w dniu 11 września 2021 r do Suchowoli.

      Podczas uroczystości będzie można obejrzeć wystawę "Tak się wszystko zaczęło... Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko".
Ekspozycja przedstawia życie, męczeńską śmierć, a przede wszystkim przesłanie ks. Jerzego Popiełuszki. Opiera się na licznych fotografiach dokumentujących życie i posługę kapłańską kapelana „Solidarności”. Wystawa powstała na 70 - lecie urodzin pochodzącego z Okopów duchownego zamordowanego w 1984 r. przez oprawców z SB. Wystawę przygotował Oddział IPN w Białymstoku.

      Głównym wydarzeniem w czasie uroczystości 74 urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki będzie spektakl „Psalmy Dawidowe - Psalmy miłości i nadziei”, który odbędzie się 11 września 2021 r. o godz. 13.00 na scenie plenerowej w parku miejskim w Suchowoli.

Psalmy miłości i nadziei to wybór utworów zaczerpniętych lub inspirowanych Księgami Starego Testamentu, podejmujących wątek ufności człowieka wobec Boga w obliczu klęski i trwogi. Oratorium jest swego rodzaju opisem duchowej wędrówki człowieka, której pomimo lęku, wątpliwości i dramatycznych doświadczeń towarzyszą wiara, nadzieja i miłość. Autorem tekstów jest Jerzy Łysiński. Kompozycja Michała Jurkiewicza, łącząca w sobie elementy klasyki, muzyki pop, gospel i etno, w przejmujący sposób wprowadza słuchacza w świat starożytnego Izraela z kart Biblii, czas klęsk, rozpaczy ale i wielkiej, nieprzemijającej nadziei, czas w którym na dnie smutku i tęsknoty rozkwitała najwspanialej wyrażona miłość Ludu Przymierza do Boga.

     W ramach obchodów rocznicy urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki nastąpi rozstrzygnięcie III edycji Ogólnopolskiego konkursu „Piosenką zło zwyciężaj". Organizatorem Konkursu jest Fundacja im. ks. Jerzego Popiełuszko „Dobro”, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku oraz Burmistrz Suchowoli.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.