• 1


 

poniedziałek, 13 wrzesień 2021 08:06

Spotkanie autorskie z Łukaszem Pietraszkiewiczem oraz promocja książki "pt. Świat się pomylił" [Zdjęcia]

W zeszłym tygodniu Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprosiła czytelników na spotkanie z sokółczaninem Łukaszem Pietraszkiewiczem. Autor debiutanckiej powieści „Świat się pomylił” opowiedział o swojej książce aż dwóm grupom odbiorców!

Spotkania autorskie są potrzebne zarówno pisarzom jak i czytelnikom. Jednak te organizowane z mieszkańcami naszego miasta są najliczniejsze i szczególnie bliskie sercu. Są to spotkania pełne emocji, wspomnień, cudownych historii oraz, co niemniej ważne, doskonała okazja do spotkania wielu pokoleń, często po latach.

W południe, w czytelni autor spotkał się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce. Uczniowie pojawili się z polonistką Małgorzatą Kułakowską, która kiedyś była wychowawczynią naszego gościa. Warsztaty z młodzieżą są jedną z form popularyzacji literatury, służą promocji książek i ich twórców. Dają uczniom możliwość poznania ludzi pióra, uczą odbioru literatury, rozumienia sztuki, zachęcają do czytelnictwa, czasem także do podjęcia własnych prób pisarskich. Spotkanie miało bardzo otwarty charakter. Było wesoło, ale także wzruszająco i sentymentalnie. Łukasz okazał się człowiekiem bardzo kontaktowym, a spotkanie z nim na pewno niesie dla pierwszoklasistów, ogromną lekcję na przyszłość oraz wiarę w to, że nasz los jest tylko i wyłącznie w naszych rękach.

W godzinach wieczornych czytelnia zaczęła zapełniać się ludźmi. Rozmawiając z czytelnikami szybko przekonaliśmy się, że Internet nie zastąpi spotkania „twarzą w twarz”, czyli fizycznego kontaktu z pisarzem i bezpośredniej rozmowy z nim.

Gość opowiedział czytelnikom o swoim życiu prywatnym, sukcesach i kulisach powstania książki. Była to niesamowita historia o człowieku z małego miasta, który nie znając żadnego języka obcego wyemigrował i stał się nauczycielem, modelem, podróżnikiem i pisarzem rozpoznawalnym w Polsce i za granicą! Powieść stworzona przez Łukasza dedykowana jest wszystkim osobom z otwartym umysłem, ceniącym szczerość i otwartość. Książka o życiu, wyborach i trudnej miłości. Istniała możliwość uzyskania autografu i zakupu książki pisarza.

„Świat się pomylił” to pierwsza książka Łukasza Pietraszkiewicza, ale jak mogliśmy się dowiedzieć na spotkaniu, zdecydowanie nie ostatnia!

Książkę Łukasza Pietraszkiewicza mogą Państwo kupić oraz wypożyczyć w naszej placówce. Dostępna jest w języku polskim, a także, dzięki uprzejmości autora, wersja w języku angielskim.

Zdjęcia: Biblioteka Publiczna w Sokółce

/AO/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.