• 1


 

czwartek, 14 październik 2021 13:14

Obchody Święta Edukacji Narodowej w Sokólskim Ośrodku Kultury [Zdjęcia]

W środę 13 października w Sokólskim Ośrodku Kultury odbyły się obchody Gminnego Dnia Święta Edukacji Narodowej.

Sokólski Ośrodek Kultury miał przyjemność gościć przedstawicieli grona pedagogicznego z gminnych szkół, którzy z rąk Pani Burmistrz Ewa Kulikowska otrzymali wyróżnienia za swą wieloletnia prace na niwie pedagogicznej.
Drugim etapem wydarzenia był panel dyskusyjny do prezentowanej przed Kamienicą Tyzenhauza wystawy "Pionierki. Kobiety w edukacji i nauce".
Prelegentkami były członkinie Stowarzyszenia Instytut Studiów Kobiecych, którego inicjatorką i Prezesem jest Pani prof. dr hab. Małgorzata Dajnowicz.
Panie:
Patrycja Dajnowicz - Brzezik - doktorantka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, koordynatorka wystawy "Pionierki. Kobiety w edukacji i nauce", która opowiedziała o idei wystawy oraz przedstawiła pierwsze kobiety mające możliwość kształcenia się na studiach wyższych w Polsce.
dr Patrycja Dajnowicz - Piesiecka - adiunkt na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku zaprezentowała pierwsze kobiety kształcące się w Polsce w naukach prawnych
Justyna Zajko - Czochańska - doktorantka na Wydziale Historii i Stosunków Międzynarodowych, która przybliżyła pionierki w w edukacji i oświacie,
zaprezentowały wybrane biografie pionierek wymienionych na kartach wystawy.
Prelekcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, której uzupełnieniem był przygotowany przez ISK film pt.
"Kobiety. Edukacja. Nauka. Sztuka"
Wystawa "Pionierki. Kobiety w edukacji i nauce" dostępna będzie przed Sokólskim Ośrodkiem  Kultury do 4 listopada 2021 r.


Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.