• 1
wtorek, 23 listopad 2021 13:04

Jak wybrać dobrą kabinę prysznicową?

Jak wybrać dobrą kabinę prysznicową?

Kabina prysznicowa powinna być wybierana do konkretnej łazienki. Przy wyborze należy brać pod uwagę metraż i warunki do podłączenia kabiny.

Kabina prysznicowa powinna być wybierana do konkretnej łazienki. Przy wyborze należy brać pod uwagę metraż i warunki do podłączenia kabiny. Wybór zależy od czynników na które nie zawsze mamy wpływ. Aby kabina była wytrzymała i funkcjonalna w użytkowaniu należy przestrzegać kilku ważnych zasad.

Rodzaje kabin prysznicowych – która jest najlepsza

Dobry sklep z zestawami łazienkowymi oferuje zazwyczaj kilka podstawowych typów kabin prysznicowych. Od dawna najpopularniejszym modelem są kabiny prysznicowe narożne. Mają one wiele zalet. Podstawowa jest taka, że mieszczą się nawet w niewielkich łazienkach. Kabina prysznicowa narożna przylega do dwóch ścian łazienki. Jej montaż nie wymaga specjalnych zabiegów i jest stosunkowo łatwy. Kabiny narożne dostępne są w wielu wariantach i rozmiarach. Mogą być: półokrągłe, kwadratowe, prostokątne oraz wielokątne. W zależności od wymiarów sprawdzą się w niewielkich, jak i w dużych łazienkach.

Innymi modelami, jakie może zaoferować sklep z zestawami łazienkowymi są kabiny przyścienne. Zwykle zajmują zdecydowanie większą przestrzeń niż kabiny narożne i to właśnie metraż łazienki jest częstym powodem rezygnacji z tego typu kabiny prysznicowej. Ciekawym rozwiązaniem, zyskującym popularność są kabiny wnękowe – zakładają one wykorzystanie istniejącej już przestrzeni łazienkowej. Rozwiązaniem do dużych łazienek jest kabina prysznicowa wolnostojące, najczęściej stosuje się w tym wypadku modele okrągłe, ale istnieją także prostokątne i kwadratowe. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, stosowane w łazienkach, których metraż pozwala na takie awangardowe rozwiązania.

Czym się kierować przy wyborze kabiny prysznicowej

Stając przed wyborem kabiny prysznicowej należy podejmować decyzję w kontekście wystroju całej łazienki. Najważniejsze bez wątpienia jest umiejscowienie kabiny prysznicowej i jej wielkość. Kolejnymi decyzjami jest kształt kabiny i sposób otwierania drzwi. Najczęściej wybieramy pomiędzy drzwiami otwieranymi i przesuwnymi. Kolejną ważną kwestią jest wybór głębokości i typu brodzika.

Niezależnie od tych parametrów należy zwrócić szczególną uwagę na materiały, z których wykonana jest kabina prysznicowa. Z oferty jaką posiada sklep z zestawami łazienkowymi warto wybrać kabiny z wysokiej jakości materiałów – dzięki czemu kabina prysznicowa będzie dłużej prezentować się pięknie. Warto także pomyśleć nad wyborem materiałów, które będą łatwe w czyszczeniu i odporne na kamień, który niestety lubi osadzać się na drzwiach kabiny prysznicowej.

W tym wypadku istotny jest także wybór kabiny, która nie będzie posiadła zbyt wielu zakamarków, które są trudne w utrzymaniu czystości i sprzyjają powstawaniu kamienia. Ergonomia jest istotna zarówno przy wyborze rozmiarów kabiny prysznicowej, jak i w przypadku samego modelu.

Brodziki w kabinach prysznicowych

Przy montażu kabiny prysznicowej można zdecydować się na kilka funkcjonalnych rozwiązań. Większość kabin posiada brodziki, na których są osadzane. Pamiętać należy o odpowiednim dopasowaniu kabiny do kształtu i typu brodzika. Dzięki temu cały zestaw będzie funkcjonował optymalnie, nie będzie się zacinał, ani przeciekał. Wybór głębokości brodzika jest także bardzo istotny i należy dobrze ro rozważyć przy zakupie. Głębokie brodziki mogą okazać się bardzo funkcjonalne, choć nie są najmodniejszym obecnie rozwiązaniem.

Istnieją także kabiny prysznicowe, przy których możliwe jest całkowite zrezygnowanie z brodzika. W takim wypadku sklep z zestawami łazienkowymi proponuje montaż odpływu liniowego z maskownicą. Tego typu rozwiązania zyskują na popularności, są bardzo estetyczne i nowoczesne, niemniej wymagają odpowiednich warunków, projektu i specjalistów od montażu.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.